×

Metody kradzieży samochodów w 2019 roku. Złodzieje wciąż wymyślają nowe sposoby

Pomysłowość złodziei nie zna granic. Wciąż wymyślają nowe sposoby jak ukraść samochód. Postanowiłam opisać sytuacje, które mogą świadczyć o tym, że ktoś czai się na Twoje auto albo chce Cię zaatakować. Bądź ostrożny i zwracaj uwagę na poniższe sygnały.

#1 Plastikowa butelka wetknięta między oponą a nadkolem

Niektóre sztuczki stosowane przez złodziei są bardzo proste i nie wymagają żadnej wymyślnej technologii. Złodziej wkłada pustą plastikową butelkę nad przednim kołem, tak aby utknęła między oponą a nadkolem. Najczęściej po stronie pasażera, aby wymusić na kierowcy opuszczenie pojazdu i sprawdzenie, skąd dobiega dziwny hałas. Właśnie na taki moment czeka złodziej, który może wsiąść do samochodu i odjechać, albo ukraść coś ze środka.

Co powinieneś zrobić?
Przed wejściem do pojazdu, obejdź samochód. Jeśli zauważysz, że coś utknęło nad oponą, szybko odejdź i powiadom ochronę lub policję.

#2 Puste puszki przywiązane do tylnej części samochodu

Ten sposób polega na tej samej zasadzie, co plastikowa butelka. Puszki mają za zadanie wywołać dziwny hałas dobiegający z tylnej części samochodu. Kierowca, słysząc przerażający dźwięk, zatrzymuje się i wychodzi z pojazdu, aby jak najszybciej sprawdzić, co się dzieje. Problem w tym, że nawet jeśli masz w zwyczaju obchodzenie samochodu, zanim do niego wsiądziesz, możesz nie zauważyć puszek. Złodzieje często umieszczają je pod nadwoziem.

Co powinieneś zrobić?
Jeśli usłyszysz dziwny hałas, zanim się zatrzymasz odjedź w bezpieczne miejsce. Po wyjściu z samochodu nie zostawiaj w nim kluczy i zamknij drzwi.

#3 Komunikat o zastawieniu samochodu na parkingu

Jeśli znajdujesz się np. w centrum handlowym i słyszysz komunikat, że Twój samochód blokuje inny pojazd, nie podbiegaj od razu do miejsca, w którym go zaparkowałeś. Najpierw sprawdź, czy to prawda. Złodziej tylko czeka, aby odebrać Ci klucze do samochodu, które masz przy sobie.

Co powinieneś zrobić?
Jeśli Twój samochód w rzeczywistości nikogo nie blokuje, zadzwoń na policję i poinformuj ich o całym zajściu.

#4 Metoda na walizkę

Doświadczony złodziej potrzebuje zaledwie 6 sekund, aby włamać się do luksusowego samochodu, który zamiast tradycyjnego klucza ma radiowy transmiter. Pomocnik rabusia podchodzi do okna albo drzwi domu, w którym znajduje się „klucz” od pojazdu. Dzięki wzmacniaczowi antenowemu wyszukuje jego sygnał. W tym czasie inny złodziej pociąga za klamkę, by samochód „domagał się” sygnału pochodzącego od klucza. Za pomocą drugiego wzmacniacza, zwanego (ze względu na swój wygląd) „walizką” łamie zabezpieczenia i pojazd odbiera sygnał, który przypomina ten z oryginalnego kluczyka.

Jak się przed tym ochronić?
Przede wszystkim nie należy trzymać tego typu kluczy przy wejściu do mieszkania, czy przy oknie. Zaleca się także owinięcie go folią aluminiową, która blokuje emitowane fale radiowe. Podobny efekt uzyskamy trzymając kluczyk w metalowym pudełku.

#5 Postój na czerwonym świetle

Otwarte okna w samochodzie są nie tylko dobrą okazją dla złodzieja w czasie postoju na parkingu. Nawet podczas jazdy i chwilowym zatrzymaniu się na czerwonym świetle, możesz zostać okradziony. Pamiętaj o tym!

Jeśli rabuś poprosi o Twój portfel, nie przekazuj mu go. Odrzuć przedmiot jak najdalej od siebie, a gdy ten schyli się, żeby go podnieść – uciekaj!

 

Wybrane dla Ciebie

Policja radzi, aby kobiety zawsze nosiły karabińczyk przy swoich torebkach

Amerykańscy policjanci radzą paniom, aby zawsze nosiły przy sobie karabińczyk. Brzmi to dość nietypowo, ale faktycznie się przydaje… W jakim celu? Każda pani powinna mieć przy sobie karabińczyk, aby uchronić się przed złodziejami. Prawda jest taka, że wystarczy chwila nieuwagi i możemy stracić całą torebkę wraz z pieniędzmi i wszystkimi dokumentami. Tego na pewno byśmy […]

5 rzeczy, których nigdy nie powinno się trzymać w portfelu. To dla Twojego dobra

Czy kiedykolwiek zgubiłeś portfel? Jeśli nie to na pewno znasz to straszne uczucie, gdy odłożysz go w jakieś miejsce i nie jesteś pewien gdzie on się znajduje. W naszych torebkach i portfelach znajduje się naprawdę wiele cennych rzeczy i nie chodzi mi tutaj tylko o pieniądze. Jeśli portfel dostanie się w niepowołane ręce, złodzieje mogą […]

Tajemnicze znaki przy mieszkaniach. Symbole używane przez złodziei o których warto wiedzieć

Brytyjska policja już pięć lat temu donosiła, że złodzieje na Wyspach stosują specjalne znaki do oznaczania mieszkań. Od niedawna te same symbole zaczęły pojawiać się na warszawskich osiedlach. Tajemnicze krzyżyki czy strzałki rysowane są kredą na klatkach schodowych bądź przy drzwiach gospodarstw domowych. Ich usuwanie nie przynosi rezultatów, gdyż niemal od razu wyłaniają się na […]

6 trików, które uchronią Cię przed sklepowymi złodziejami. Sprawdzą się w każdej sytuacji

Sklepy już są otwarte i limity osób już są znoszone. Ruszymy więc na zakupy w swoich rodzinnych miastach, a wkrótce pewnie podczas wakacyjnych wyjazdów w popularnych kurortach. Mnóstwo kieszonkowych złodziei i przestępców tylko czyha na roztargnionych klientów, którzy w pośpiechu szukają idealnego podarunku dla rodziny czy znajomych. To właśnie między innymi w okresie letnim policja […]

Płacąc kartą zwróć uwagę na kilka ważnych szczegółów. Dzięki nim nie zostaniesz okradziony

Wiele osób staje się ofiarami przestępców, którzy skanują karty ludzi przy użyciu specjalnych urządzeń służących do kradzieży pieniędzy. Jak się okazuje, nawet przy płaceniu kartą w sklepie czy restauracji, można wpaść w pułapkę! Firma Ingenico, światowy producent kart kredytowych, niedawno wydała poradnik, który przedstawia jak rozpoznać złodziejską sztuczkę. Postanowiliśmy podzielić się z Wami tymi, jakże […]

W święta złodzieje mają najlepszy sezon . 9 trików może uchronić Cię przed włamaniem

Gdy udajemy się na weekendową wycieczkę lub kilkudniowy wyjazd na święta do rodziny z innego miasta, warto zabezpieczyć swój dom przed nieproszonymi gośćmi. Nawet jeśli nie przechowujesz w swoim mieszkaniu cennych przedmiotów, to i tak może stać się obiektem włamania. Dzięki tym 9 sposobom możesz zmniejszyć ryzyko i zniechęcić złodzieja. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz […]