Kategorie Genialne

Metody kradzieży samochodów w 2019 roku. Złodzieje wciąż wymyślają nowe sposoby

Pomysłowość złodziei nie zna granic. Wciąż wymyślają nowe sposoby jak ukraść samochód. Postanowiłam opisać sytuacje, które mogą świadczyć o tym, że ktoś czai się na Twoje auto albo chce Cię zaatakować. Bądź ostrożny i zwracaj uwagę na poniższe sygnały.

#1 Plastikowa butelka wetknięta między oponą a nadkolem

Niektóre sztuczki stosowane przez złodziei są bardzo proste i nie wymagają żadnej wymyślnej technologii. Złodziej wkłada pustą plastikową butelkę nad przednim kołem, tak aby utknęła między oponą a nadkolem. Najczęściej po stronie pasażera, aby wymusić na kierowcy opuszczenie pojazdu i sprawdzenie, skąd dobiega dziwny hałas. Właśnie na taki moment czeka złodziej, który może wsiąść do samochodu i odjechać, albo ukraść coś ze środka.

Imgur.com

Co powinieneś zrobić?
Przed wejściem do pojazdu, obejdź samochód. Jeśli zauważysz, że coś utknęło nad oponą, szybko odejdź i powiadom ochronę lub policję.

#2 Puste puszki przywiązane do tylnej części samochodu

Ten sposób polega na tej samej zasadzie, co plastikowa butelka. Puszki mają za zadanie wywołać dziwny hałas dobiegający z tylnej części samochodu. Kierowca, słysząc przerażający dźwięk, zatrzymuje się i wychodzi z pojazdu, aby jak najszybciej sprawdzić, co się dzieje. Problem w tym, że nawet jeśli masz w zwyczaju obchodzenie samochodu, zanim do niego wsiądziesz, możesz nie zauważyć puszek. Złodzieje często umieszczają je pod nadwoziem.

Imgur.com

Co powinieneś zrobić?
Jeśli usłyszysz dziwny hałas, zanim się zatrzymasz odjedź w bezpieczne miejsce. Po wyjściu z samochodu nie zostawiaj w nim kluczy i zamknij drzwi.

#3 Komunikat o zastawieniu samochodu na parkingu

Jeśli znajdujesz się np. w centrum handlowym i słyszysz komunikat, że Twój samochód blokuje inny pojazd, nie podbiegaj od razu do miejsca, w którym go zaparkowałeś. Najpierw sprawdź, czy to prawda. Złodziej tylko czeka, aby odebrać Ci klucze do samochodu, które masz przy sobie.

Imgur.com

Co powinieneś zrobić?
Jeśli Twój samochód w rzeczywistości nikogo nie blokuje, zadzwoń na policję i poinformuj ich o całym zajściu.

#4 Metoda na walizkę

Doświadczony złodziej potrzebuje zaledwie 6 sekund, aby włamać się do luksusowego samochodu, który zamiast tradycyjnego klucza ma radiowy transmiter. Pomocnik rabusia podchodzi do okna albo drzwi domu, w którym znajduje się „klucz” od pojazdu. Dzięki wzmacniaczowi antenowemu wyszukuje jego sygnał. W tym czasie inny złodziej pociąga za klamkę, by samochód „domagał się” sygnału pochodzącego od klucza. Za pomocą drugiego wzmacniacza, zwanego (ze względu na swój wygląd) „walizką” łamie zabezpieczenia i pojazd odbiera sygnał, który przypomina ten z oryginalnego kluczyka.

Imgur.com

Jak się przed tym ochronić?
Przede wszystkim nie należy trzymać tego typu kluczy przy wejściu do mieszkania, czy przy oknie. Zaleca się także owinięcie go folią aluminiową, która blokuje emitowane fale radiowe. Podobny efekt uzyskamy trzymając kluczyk w metalowym pudełku.

#5 Postój na czerwonym świetle

Otwarte okna w samochodzie są nie tylko dobrą okazją dla złodzieja w czasie postoju na parkingu. Nawet podczas jazdy i chwilowym zatrzymaniu się na czerwonym świetle, możesz zostać okradziony. Pamiętaj o tym!

Imgur.com

Jeśli rabuś poprosi o Twój portfel, nie przekazuj mu go. Odrzuć przedmiot jak najdalej od siebie, a gdy ten schyli się, żeby go podnieść – uciekaj!

Źródło: brightside.me | Fotografie: Imgur.com