×
Wirtualna Polska

Różne kolory serc Emoji mają w rzeczywistości inne znaczenia. Nie narób sobie wstydu

Czy zastanawiałeś się kiedyś co znaczą poszczególne kolory serduszek? A może myślałeś, że są one bez znaczenia? Cóż… okazuje się, że kolor ma znaczenie!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Różne kolory serc Emoji

Podobnie jak większość z was początkowo uważałem, że kolory serduszek nie mają najmniejszego znaczenia i czasem stosowałem je zamiennie. Okazuje się jednak, że kultura internetowa wytworzyła wokół pewnie znaczenia. Zacznijmy więc od tego podstawowego.

Serce Czerwone

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najbardziej klasyczne ukazujące miłość i oddanie. Oznacza także pasję oraz romantyczność. Czasami zyskuje głębokie znaczenie, jeśli ktoś, z kim się spotykasz, wyśle ​​Ci to po raz pierwszy; poczujesz wtedy przyjemne motylki w brzuchu.

Serce Pomarańczowe

Opcja awaryjna dla kogoś, kto chciałby przekazać w jakiś sposób uczucie wobec kogoś, ale boi się odrzucenia. Oznacza także dopiero rodzące się uczucie oraz nadchodzącą namiętność.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Serce Żółte

Kolor przyjaźni, mający niewiele wspólnego z miłością. To świetny kolor dla rodziny i przyjaciół, ale lepiej nie wysyłać go drugiej połówce. Wybierz zdecydowanie czerwone!

Serce Zielone

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wiele osób podchodzi do niego jako symbolikę oznaczającą miłość do przyrody, ale często jest używane przez osoby, które spędzają dużo czasu jako wolontariusze. Czasem faktycznie oznacza więź z naturą, ale częściej symbolizuje ono… zazdrość!

Serce Niebieskie

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Idealne serduszko dla Twoich znajomych z pracy bądź wobec osób z którymi widzisz się sporadycznie. Niebieskie serca nie są posyłane do przyjaciół bądź rodziny. Czasem jednak symbolizuje lojalność oraz zaufanie wobec danej grupy bądź osoby. Sporadycznie symbolizuje wygaszone uczucie.

Serce Fioletowe

Symbolizuje rodzicielską miłość, która jest pełna wyrozumiałości i cierpliwości wobec swoich pociech. To idealne serduszko w komunikacji z rodzicami czy swoimi dziećmi.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Serce Białe

Używane jako wyraz współczucia po utracie bliskiej osoby oraz jako symbol czystości (w kontekście seksualnym bądź duchowym) i niewinności.

Serce Brązowe

Kolorystyka zwykle używana przez osoby o ciemnej karnacji skóry, które oznacza to samo co jego czerwony odpowiednik. Niektórzy wykorzystują je także do oznaczenia swojej „miłości” do kawy bądź czekolady oraz bliskiego powiązania z przyrodą.

Serce Czarne

Oznaka żałoby, straty i bólu. Często odnosi się także do pustki jaka zostaje po utracie bliskiej osoby. Symbolizuje płomień, który wygasł i nic nie jest wstanie go rozpalić.

Nie tylko serduszka mają inne znaczenie. Sprawdź Znaczenie emoji, których do tej pory używałeś w zły sposób.

Które serce jest Twoim ulubionym?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Źródła: tiphero.com

Może Cię zainteresować