Każdego dnia używasz emotek, ale możesz nie znać ich prawdziwego znaczenia

Pierwsze emotikony powstały w Japonii w latach 90’tych. Zostały wymyślone przez twórców komunikatorów, żeby odróżnić się czymś od konkurencji. Jednak prawdziwą sławę zyskały w 2007 roku ( to już 10 lat!), gdy pojawiły się w iPhone firmy Apple.

Korzystamy z nich na co dzień, wyrażają emocje w wiadomościach tekstowych. Jednak będziecie w szoku, że wiele z emotek, pierwotnie miało zupełnie inne znaczenie, niż myśli większość ludzi.

Oto lista emoji, które są rozumiane przez społeczeństwo zupełnie inaczej niż chciał tego ich twórca:

#1 Spadająca gwiazda

Co myślimy, że symbolizuje: Używamy tej emotki jako symbol spadającej gwiazdy. Magiczny wydźwięk tego symbolu, kojarzy nam się ze spełniającymi się marzeniami.
Prawdziwe znaczenie: To wcale nie jest gwiazda. Ta emoji oznacza zawroty głowy. Pewnie spotkaliście się z podobnym symbolem nad głowami postaci w bajkach.

#2 Tańczące bliźniaczki

Co myślimy, że symbolizuje: Tą emotkę często używamy z myślą o babskiej imprezie. Symbol szaleństwa w babskim gronie.
Prawdziwe znaczenie: Wiele osób nie zauważa, że dziewczyny mają na głowach królicze uszy. W kulturze japońskiej są symbolem kobiety seksownej. Skojarzenie z króliczkami Playboya jest jak najbardziej trafne.

#3 Modlące się ręce

Co myślimy, że symbolizuje: Wielu z nas widzi w tym emoji ręce złożone do modlitwy. Są uważane za symbol wiary i nadziei. Czasem spotyka się, że ktoś używa ich jako emoji proszącą o coś. Sa też ludzie, którzy widzą w niej dwie ręce przybijające „piątkę”.
Prawdziwe znaczenie: W kulturze Japońskiej, złożone w ten sposób ręce oznaczają wdzięczność lub przeprosiny.

#4 Kupa

Co myślimy, że symbolizuje: Pierwszego skojarzenia z obrazkiem chyba nie trzeba tłumaczyć. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych emoji. Jest też grupa ludzi, która twierdzi, że emoji nie przedstawia kupy, lecz lody czekoladowe (to się nazywa wyobraźnia).
Prawdziwe znaczenie: W japońskiej kulturze, emoji znaczy „powodzenia”. Ciężko w to uwierzyć, ale przecież Japończycy mają swoje dziwactwa 🙂

#5 Stop

Co myślimy, że symbolizuje: Krótko, oznacza „stop”. Używane np. w sytuacji gdy ktoś jest niemiły.
Prawdziwe znaczenie: Tak naprawdę ręce oznaczają otwartość lub chęć przytulenia kogoś.

A ty znałeś prawdziwe znaczenie tych emotikonek?