×

Zobacz, jak łatwo zrobić bukiet z lizaków

Standardowe bukiety z kwiatów mają to do siebie, że ich wartość wizualna zdecydowanie przemija – wystarczy kilka dni, a kwiaty cięte już więdną. Z drugiej strony bukiet np. z kwiatów sztucznych absolutnie nie nadaje się na wszystkie okazje, choćby Walentynki. Zamiast wydawać pieniądze na kwiaty i gotowe bukiety, spróbuj zrobić bukiet z lizaków samodzielnie!

Nie istnieje chyba osoba, która nie lubiłaby lizaków. Są słodkie, smaczne i świetnie nadają się na szybką przekąskę, gdy potrzebujemy nieco energii. Teraz świetnie można wykorzystać je również do zrobienia nietypowego prezentu dla bliskiej osoby. Sprawdźmy więc, jak zrobić bukiet z lizaków krok po kroku…

Wybierz odpowiednie lizaki

Ten krok zdecydowanie ma największe znaczenie, bo musisz wybrać taki smak lizaków, który będzie odpowiadał osobie obdarowanej. W zasadzie można tak samo łatwo można zrobić bukiet z lizaków Chupa Chups, jak i każdych innych – pytanie jednak, co będzie smakowało osobie, dla której robimy bukiet, a także z jakiej okazji będziemy go dawać. W przypadku, gdy szykujemy bukiet z okazji np. ślubu, dobrze jest celować w jasne kolory. Na Walentynki z kolei możemy wykorzystać albo lizaki w czerwonych opakowaniach, albo te o kształcie serduszek. Świetnie się sprawdzą, bo zdradzą również motyw przewodni i dodadzą gestowi nieco uczucia.

bukiet z lizaków

Pomyśl o formie

Zastanów się teraz, jak konkretnie ma prezentować się Twój bukiet. Jeśli ma być raczej płaski, to do jego wykonania niezbędna będzie tekturowa podkładka, w którą powbijamy ozdobione lizaki. W innym przypadku wystarczy po prostu drucik, którym będziemy układać lizaki w odpowiedni kształt. Należy pamiętać, że niektóre rodzaje zdobień wymagają zastosowania ciepłego kleju, dlatego taki bukiet może potem nie być już przeznaczony do jedzenia. W przypadku Walentynek należy zastanowić się nad jak, jak robić bukiet z lizaków serduszek, aby potem można było je wyjąć i zjeść, wspominając miły gest.

Przygotuj składniki

Najlepiej lizaki jest ozdabiać po prostu krepiną – czyli marszczoną bibułą. Kolor dobieramy do kolorystyki papierków z lizaków. Najprostszą metodą tworzenia takiego bukietu jest owijanie lizaków wyciętą w formie „płatków” kwiatu krepiną, a następnie mocowanie jej albo klejem, albo drucikiem. Alternatywną wersją jest przygotowanie pojedynczych „kwiatków” z sizalu, którym będziemy po prostu owijać lizaki. Wykorzystanie kilku kolorów lizaków sprawi, że nasz bukiet nabierze niezwykłego charakteru i wyglądu. Taki bukiet najlepiej będzie umieścić np. w wazonie albo wiaderku, które wypełnione są np. specjalnym podkładem z kwiaciarni do tworzenia dekoracji albo po prostu gęstą, pociętą tekturą. Dzięki temu lizaki będą się dobrze trzymać na miejscu. Jeśli chcemy wypełnić jakieś luki, możemy wykorzystać do tego celu atłasową wstążkę, sizal czy rozmaite kokardki i błyszczące naklejki.

Zależnie od tego, w jaki sposób przygotujemy swój bukiet i jakie kolory wykorzystamy, możemy podarować bukiet z lizaków na 18-tkę bliskiej nam przyjaciółki czy przygotować specjalny bukiet z lizaków serduszek jako prezent na Walentynki.

Może Cię zainteresować

zamknij