×

Oto powód dla którego nie powinno sadzić się żółtych kwiatów w ogrodzie

Nie ma nic przyjemniejszego od podziwiania uroków przyrody we własnym ogródku. Sadzenie kwiatów, warzyw czy owoców uspokaja, a obserwowanie swoich plonów i zwierząt które zaglądają do Twojego ogrodu jest świetną rozrywką, jednak nad zasadzeniem niektórych roślin trzeba dłużej się zastanowić.

Piękne róże czy tulipany cieszą oko i przyciągają piękne motyle, ale także osy, chrząszcze i muchy, które mogą siać spustoszenie w ogrodzie, a także urządlić Ciebie lub Twoich bliskich. Na szczęście motyle są przyciągane do kwiatów któe są również w innych kolorach, podczas gdy inne szkodniki przyciągane są głównie przez te żółte.

theecojunkie.com

Według Green Living Bees, olej rycynowy na płatkach kwiatów zapobiegnie pojawianiu się niechcianych owadów. Pocieraj olej także na karmnik dla ptaków oraz domek dla motyli, dzięki czemu inne robaki nie będa kradły ich jedzenia.

A wy jakie macie sposoby na nieproszone owady w ogrodzie?

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij