×
Wirtualna Polska

Zwykła pralka też wysuszy Twoje ubrania. Wystarczy znać ten mały trik

Przekonaj się jak wysuszyć odzież w pralce i spraw, że ubrania będą szybciej do użytku niż myślisz. To dobry patent dla wszystkich niecierpliwych.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak wiadomo suszenie prania zajmuje sporo czasu. Zwłaszcza jeżeli na wyposażeniu łazienki nie znajduje się suszarka bębnowa. Ubrania potrzebują ok. czterech godzin, aby stały się ponownie zdatne do użytku. To naprawdę długi czas.

Jak przyspieszyć suszenie prania?

Czasami zdarzają się sytuacje awaryjne, kiedy wręcz na gwałt potrzebujemy wysuszyć dany element odzieży. Jak sobie wówczas poradzić? Rozwiązaniem jest zwykły ręcznik. 😉 Kiedy już wszystkie ubrania zostaną uprane, to w pralce pozostaw tą rzecz, która ma szybko wyschnąć. Następnie do bębna włóż suchy, dość duży i czysty ręcznik. Pamiętaj, aby był niezmechacony oraz puszysty. Później ustaw tryb dodatkowego wirowania oraz ponownie uruchom pralkę. Zadbaj o to, żeby obroty były jak najwyższe. Po skończonym cyklu wirowania wyjmij ręcznik, a także ubranie. Szybko zauważysz, że ciuch jest prawie suchy. Dla lepszego efektu możesz go dodatkowo dosuszyć ciepłym strumieniem wydobywającym się z suszarki do włosów. W trakcie wirowania ręcznik wchłonął nadmiar wody z odzieży.

jak wysuszyć odzież w pralce, fot. Freepik

jak wysuszyć odzież w pralce, fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak wysuszyć ubrania metodą „na burrito”?

Jeżeli nie masz suszarki bębnowej, to nie załamuj rąk. Ten trik sprawi, że mokra koszulka czy spodenki szybko staną się znowu suche. Poznaj metodę suszenia „na burrito”, która ma coraz więcej sympatyków. Sprawdzi się w każdej awaryjnej sytuacji i jest niezastąpiona podczas podróży czy wyjazdów służbowych. Doceni ją również każda zapracowana mama. 😉

Na podłodze rozłóż puszysty i chłonny ręcznik. Na nim podłóż ubranie, które chcesz szybko wysuszyć. Powinno leżeć na płasko. Później zacznij zwijać ręcznik (razem z ubraniem) w rolkę. Po zakończeniu tej czynności, otrzymasz dość grube zawiniątko, które przypomina burrito. Wtedy zacznij z całych sił naciskać na nie kolanami i dłońmi. Na koniec rozwiń ręcznik.

jak wysuszyć odzież w pralce, fot. Freepik

jak wysuszyć odzież w pralce, fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dzięki sile nacisku Twoich kolan oraz rąk, cała wilgoć pochodząca z odzieży zostanie wchłonięta przez ręcznik. Oczywiście ubranie nie będzie idealnie suche. Dlatego warte je jeszcze dosuszyć za pomocą suszarki do włosów.

Wlej kubek do pralki i wstaw pranie. Ubrania i ręczniki będą miękkie jak nowe

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować