Kategorie LajfhakiOrganizacjaPsychologia

10+ życiowych trików, które wybawią Cię z każdej sytuacji. Dobrze je znać

Codziennie zmagamy się z małymi rzeczami, które potrafią nas mocno zirytować. Czasami jest to śruba, która nie chce się wykręcić a czasami uszkodzona końcówka parasola. Na szczęście istnieją proste sposoby jak poradzić sobie z tymi problemami. Dzięki nim zaoszczędzisz pieniądze na kupno nowych przedmiotów!

#1 Rozładowane baterie

facebook.com

Czasami zdarza się, że dopiero co wymieniliśmy baterię w pilocie lub myszce laptopa, a one już przestały działać… Jeśli w domu panuje deficyt nowych baterii możesz włożyć do urządzenia tylko jedną, ale ważne żeby zrobić to pod skosem! W ten sposób urządzenie znowu zacznie działać, a Ty będziesz o jedną baterię do przodu!

#2 Popsute panele

via GIPHY

Jeśli jeden z paneli odskoczył lub przesunął się od drugiego tworząc szczelinę, przyklej do niego mocną taśmę i pociągnij w swoim kierunku. Dzięki odpowiedniej pozycji, za jednym pociągnięciem panel wróci na swoje dawne miejsce.

#3 Popsuta rączka w pokrywce

via GIPHY

Jeśli złamał Ci się uchwyt od przykrywki na garnek nie musisz od razu wyrzucać całego przedmiotu! Wykorzystaj uchwyt od dużej butelki po occie! Oderwij go od butelki, a następnie za pomocą kleju na gorąco przymocuj do pokrywki.

#4 Uszkodzony parasol

via GIPHY

Bardzo często od parasolki odpada metalowa część, która podtrzymuje konstrukcję. Jeśli chcesz, żeby ulubiony parasol posłużył Ci jeszcze kilka lat i wciąż wyglądał dobrze, to szybko możesz go naprawić używając plastikowego elementu z długopisu. Przetnij wkład, a następnie uformuj tak jak pokazano powyżej.

via GIPHY

Następnie wsuń uformowaną końcówkę na drut od parasola i zaszyj.

#5 Brudny filtr?

via GIPHY

Zalej go Colą, zostaw na 20 minut, a następnie użyj drewnianej łyżki żeby zeskrobać tłuszcz. Na końcu opłucz i gotowe.

#6 Cola może przydać się również do wyczyszczenia płytek

via GIPHY

#7 A co zrobić gdy w pracy brakuje miski?

via GIPHY

Papierowy talerz i 4 widelce wystarczą, aby zrobić miseczkę.

#8 Peleryna przeciwdeszczowa

via GIPHY

Peleryny przeciwdeszczowe przydają się w mieście, ale także pod namiotem. Taka peleryna wykonana z worka na śmieci z pewnością sprawdzi się podczas wycieczki w góry!

#9 Problematyczna śrubka

via GIPHY

Jeśli próbujesz wykręcić śrubkę, lecz gwint się robił, spróbuj użyć ciepłego żelazka, a dopiero później użyć śrubokręta.

#10 Zgubione gumki od słuchawek typu pchełki?

via GIPHY

Słuchając muzyki z takich słuchawek często zdarza się, że gubi się ich gumową część. Nie musisz rezygnować z używania słuchawek. Weź zatyczki do uszu oraz nożyczki do paznokci, następnie przetnij zatyczki i zrób w nich otwory.

#11 Usuwanie kłaczków ze swetra

via GIPHY

Zanim na dobre pożegnasz zimę i schowasz swetry do szafy, zadbaj o to by na jesień wyglądały ładnie. Nie musisz mieć specjalnej maszynki do usuwania kłaczków. Płaski sweter poradzi sobie z nimi w kilka chwili.

#12 Problem z pieprzniczką?

via GIPHY

Czyżby kolejny raz pokrywka od pieprzniczki zaschła i nie możesz doprawić swojego dania? Użyj solniczki i kolistymi ruchami potrzyj spód pierwszego naczynia.

Który trik podoba Ci się najbardziej? Daj nam znać, którego z nich jeszcze nie znałaś!

Źródło: facebook.com | Fotografie: youtube.com