×

Życiowe triki, które przydadzą się każdemu z nas!

Kto nie uwielbia superbohaterów, którzy ratują świat? Każdy by chciał mieć ich super moce… Ale są wokół nas zwykli ludzie, którzy potrafią być bohaterami codziennych sytuacji. Wiedzą, jak uchronić się przed nieoczekiwanym kichnięciem w trakcie rodzinnego obiadu i są w stanie naprawić zepsuty zamek błyskawiczny. Umieją nawlec igłę szybciej niż możesz mrugnąć. To są super moce, których naprawdę potrzebujemy, więc patrzmy i uczmy się.

#1 Zapominasz, czy zamknąłeś drzwi

Ten problem dotyczy każdego z nas. Ale jest na to sposób! Spróbuj powiedzieć coś na głos, zaśpiewaj lub zrób coś charakterystycznego, zamykając drzwi lub wykonując inne rutynowe czynności. Kiedy będziesz się znowu zastanawiać, czy zamknąłeś drzwi lub czy wyłączyłeś żelazko, przypomnij sobie, czy powiedziałeś lub zaśpiewałeś swoją ulubioną formułkę. Będziesz wtedy miał pewność, że zrobiłeś to, co sobie próbujesz przypomnieć. Wiedz, że powiedzenie lub zrobienie czegoś zabawnego zwiększa szanse na zapamiętanie każdej rutynowej czynności.

#2 Masz problem z nawleczeniem nitki

Znowu nie możesz nawlec igły? Wykorzystaj starą szczoteczkę do zębów. Połóż na niej nitkę i wciśnij w nitkę igłę. Włoski szczoteczki przepchną nitkę przez ucho igły.


Sposób jest przedstawiony na filmiku poniżej…

#3 Potrzebujesz pęsety?

Zdarza się, że trzeba chwycić taki drobiazg, którego palcami nie złapiemy. Wykorzystaj wtedy 3 monety. Ułóż je jedna na drugiej tak, aby środkowa moneta była trochę cofnięta i będziesz mógł już chwycić każdy drobiazg!

#4 Kiedy się dławisz, a nikogo nie ma w pobliżu

Bardzo cenna informacja, którą warto przekazać dalej. Jeśli się dusisz, bo się czymś zadławiłeś, a nie ma nikogo, kto mógłby wykonać chwyt Heimlicha, stań „na czworaka”. Następnie gwałtownie podnieś ręce do przodu jednocześnie prostując nogi. Chodzi o to, abyś upadając, uderzył zdecydowanie brzuchem w podłogę. Jest to alternatywa do chwytu Heimlicha. Staraj się podczas tej czynności trzymać wysoko brodę, żeby jej nie skaleczyć.


Obejrzyj filmik poniżej:

#5 Sposób na przechowanie kluczyków

Idziesz pobiegać albo wychodzisz gdzieś na chwilę. Zabierasz ze sobą tylko klucze od domu albo kluczyki od samochodu. Ale boisz się, że je zgubisz… Zabierz też gumkę recepturkę! Obwiążesz nią kieszeń z kluczykami.

#6 Jak uniknąć czkawki

Nie jest to przyjemna przypadłość. Naucz się więc, jak jej unikać.
Weź głęboki wdech przez usta.
Przełknij ślinę dwa razy.
Wypuść powoli powietrze przez nos.
Czkawka powinna minąć, jeżeli zrobisz to prawidłowo.

#7 Gdy masz zatkany nos

Męczy Cię zatkany nos? W takim razie potrzebujesz kilku wysokich poduszek. Połóż na nich głowę bokiem tak, aby zatkana dziurka była po przeciwnej stronie do poduszki. To pozwoli odetkać zatkany nos w krótkim czasie.

#8 Zamek błyskawiczny

Tobie lub dziecku wypiął się zamek błyskawiczny? Możesz go prosto naprawić przy pomocy widelca.

#9 Chcesz kichnąć, ale nie wypada

Jesteś w towarzystwie, a kręci Cię w nosie i… zaraz kichniesz! Dociśnij wtedy mocno palec do podstawy nosa nad górną wargą. W ten sposób aktywujesz receptory nerwowe, które przechwycą sygnał powodujący kichanie, który jest wysyłany przez twój mózg.

#10 Twarde masło

Masz niespodziewanych gości, a masło w lodówce? Nic nie szkodzi. Wyjmij tarkę i zetrzyj na niej masło. Zaskoczysz gości uroczymi maślanymi wiórkami. Masło będzie dzięki temu idealne do smarowania chleba.

 
Źródła: brightside.me

Wybrane dla Ciebie

19 życiowych trików, które pozwolą Ci wybrnąć z każdej podbramkowej sytuacji. To pomysły Internautów

Internauci mają swoje sposoby na wszystko i bez trudu rozwiążą każdy problem. Oni wiedzą jak wyciągnąć z zamka złamany klucz bądź przerobić hotelową suszarkę w ekskluzywny sprzęt. 😉 1. Szybkie rozmrażanie pieczywa 2. Dzięki klipsowi ściereczka już nigdy nie spadnie na podłogę 3. Nie lubisz myć desek po krojeniu mięsa? Zrób jednorazową deskę z kartonu […]

9 codziennych przedmiotów, które mogą uratować Ci życie w groźnej sytuacji

W sytuacjach bez wyjścia zawsze szukamy rozwiązań, które na pierwszy rzut oka nie są oczywiste. Czasami jest to trudne, jednak nasz umysł jest najpotężniejszą bronią i zawsze uda się wymyślić coś, co może uratować Ci życie! Oto 10 trików, które mogą przydać się w najmniej oczekiwanej sytuacji! Warto je znać! #1 Użyj lodu by rozpalić […]

10 trików stosowanych przez nasze babcie. Te metody przydadzą Ci się w codziennym życiu

Dzięki mocy internetu codziennie wyszukujesz wiele haseł, które mogą przydać się w wykonaniu domowych obowiązków. Są jednak pewne metody, które wykorzystywały już nasze babcie. Te triki sprawdzają się od wielu lat i warto abyś o nich zawsze pamiętała! Jeśli jednak wylecą Ci one z głowy, przypomnij sobie ten artykuł! #1 Ostrzenie noży Jeśli nie masz […]

15 domowych trików ułatwiających codzienne życie, którymi podzielili się Internauci

Życie składa się z kilku podniosłych i niesamowitych chwil i wielu rutynowych czynności oraz domowych prac, które zajmują nam sporo czasu. Jak w takim razie poradzić sobie z obowiązkami i szybko wrócić do realizacji swoich pasji? To proste! Triki to najpewniejszy sposób na jak najszybsze poradzenie sobie z problemami i sprzątaniem. Oto zbiór najlepszych porad, […]

16 pomysłowych trików, które rozwiążą problem każdego dnia

Każdy przedmiot możesz użyć na wiele różnych sposobów, a internet może Ci pomóc znaleźć ciekawe rozwiązania! Internauci uwielbiają dzielić się swoimi pomysłami dlatego znaleźliśmy kilka najciekawszych, żebyś mógł sam je przetestować. #1 Klejącą stroną karteczki możesz wyczyścić klawiaturę #2 Zwykła gumka do mazania pomoże Ci wyczyścić kamerę od telefonu #3 Taka konstrukcja pomaga dobrze rozprzestrzenić […]

15 osób, które w heroiczny sposób potrafią rozwiązać każdy problem

Wiadomo, że każdy z nas chciałby spędzać jak najwięcej czasu na przyjemnościach, a jak najmniej na rzeczach których nie lubimy. Niestety jak wiadomo, trzeba sprzątać, gotować itp. Czy istnieją jednak sposoby, aby nie tracić mnóstwa czasu na te czynności? A co zrobić gdy gubimy cenne minuty naszego czasu na wracanie się do domu po klucze […]