×

10 różnych produktów, które możesz wykorzystać na dwa sposoby. Ułatwią Ci codzienne obowiązki

Często kupujemy coraz to nowsze rzeczy do naszego mieszkania, ponieważ uważamy „że właśnie tego nam brakuje”. Jednak zdarza się, że swoje decyzje podejmujemy zbyt pochopnie i wystarczyło dokładnie przeanalizować co mamy w swoim mieszkaniu, a zaoszczędzilibyśmy sporo pieniędzy.

#1 Użyj piwa aby odpędzić ślimaki z ogródka

Alaskan Brewing Company beer sampler

Jesienna aura sprawia, że na wilgotnym trawniku i asfalcie zaczynają gromadzić się ślimaki. Używając odrobiny piwa, możesz szybko pożegnać się z tym problemem. Wystarczy, że do miski lub niewysokiego słoika umieścisz odrobinę piwa. Postaw naczynie na ziemi, a ślimaki same pojawią się w pułapce. Pamiętaj, żeby codziennie wymieniać napój w naczyniu.

#2 Herbata neutralizuje brzydkie zapachy

pixabay.com

Coraz chłodniejsze dni sprawiają, że częściej sięgamy po gorące napary. Po przygotowaniu herbaty nie wyrzucaj torebek – przydadzą się do zneutralizowania brzydkich zapachów. Możesz przygotować z herbaty kąpiel dla stóp lub użyć torebek do odświeżenia swojej szafy.

#3 Metalowe łyżki pomogą na opuchnięte oczy

Clinging Cross

Jeśli dużo pracujesz i często się nie wysypiasz, a pod Twoimi oczami widnieją ciemne cienie i opuchlizna, warto spróbować sposobu z metalowymi łyżkami. Schowaj sztućce w lodówce, a na drugi dzień (najlepiej rano) umieść je na 15 minut na opuchnięte miejsce. Ten sposób jest znacznie skuteczniejszy i bezpieczniejszy niż drogie kremy pod oczy, które mogą Cię uczulić.

#4 Soda oczyszczona pomaga odetkać rury

Zanim wydasz pieniądze na specjalistyczne środki do odpychania zatkanego zlewu użyj trochę sody oczyszczonej. Najpierw wlej 1/2 do 1 szklanki sody oczyszczonej do odpływu, a następnie powoli i równomiernie dodawaj biały ocet. Pozostaw całość na 5 minut, a następnie przelej dużą ilością wrzącej wody.

#5 Żwirek dla kota może uratować Twój telefon

flickr.com

Jeśli Twój telefon wpadnie do zbiornika z wodą, szybko owiń go w materiał i umieść na noc w kocim żwirku. Jeśli jest taka możliwość – usuń baterię i koniecznie wyciągnij kartę sim! Po 2-3 dniach sprawdź czy urządzenie dalej zawiera w sobie wilgoć. Żwirek absorbuje wilgoć lepiej niż ryż, dlatego cała woda powinna zniknąć z telefonu.

#6 Chusteczki nawilżane wyczyszczą wiele urządzeń

freepik.com

Chusteczki dla niemowląt nadają się do wyczyszczenia wielu rzeczy dlatego też powinno się je mieć zawsze pod ręką. Są znacznie tańsze niż specjalistyczne środki czyszczące do sprzętu elektrycznego, a radzą sobie z zabrudzeniami znacznie lepiej niż drogie produkty. Chusteczki poradzą sobie z kurzem na telewizorze czy zabrudzeniami na klawiaturze laptopa.

#7 Cynamon jest naturalnym detergentem na robaki

pixabay.com

Zapomnij o drogich pestycydach, jeśli chcesz powstrzymać inwazje mrówek wystarczy cynamon. Rozprowadź sproszkowaną przyprawę w miejscach gdzie najczęściej widzisz te insekty, a wkrótce zobaczysz, że mrówki opuszczą Twój dom.

#8 Zastąp krem do golenia oliwą z oliwek

pxhere.com

Jeśli w Twoim domu nie ma kremu do golenia, a Twoje nogi nie nadają się aby pokazać je na światło dzienne, wystarczy, że użyjesz oliwę z oliwek. Ten kuchenny produkt jest nasycony odżywczymi tłuszczami, który nawilży Twoją skórę. Dzięki tej metodzie zaoszczędzisz na drogich produktach do golenia!

#9 Woda utleniona usunie plamy

sprzątanie
pinterest.com

Powszechnie stosowany jako środek antyseptyczny, stanowi doskonały środek czyszczący do domu. Wymieszaj wodę utlenioną z wodą i użyj go do dezynfekcji blatów lub prowizorycznego odplamiacza.

#10 Używając WD-40 wyczyścisz ścianę z kredek świecowych

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Wiadomo, że dzieci są najlepszymi artystami, a ich płótnem jest wszystko – łącznie ze ścianami. Jeśli jednak chcesz usunąć dane dzieło ze ściany wystarczy że spryskasz powierzchnię WD-40. Pamiętaj, aby wytrzeć powierzchnię szmatką nasączoną w wodzie z mydłem.

#11 Kostki lodu możesz wykorzystać do podlewania kwiatków

japino.net

Kostki lodu będą topić się wystarczająco wolno, aby rośliny mogły wchłonąć tylko tyle wody ile potrzebują. Ten trik sprawdzi się również gdy nie masz konewki i podlewasz rośliny wodą z butelki, a zbyt duża szyjka naczynia sprawia, że łatwo możemy przelać roślinę. Dzięki tej sztuczce bazylia, mięta oraz inne zioła zawsze będą miały odpowiednią ilość wody!

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij