×

Jak pozbyć się żylaków? Poznaj babcine sposoby

Jak pozbyć się żylaków? To pytanie zadaje sobie sporo kobiet (a także mężczyzn). Okazuje się, że żylaki w pewnym wieku to przypadłość, którą może 'pochwalić’ się wiele dorosłych osób, jednak coraz częściej także i Ci młodsi. Niestety żylaki bardzo kłopotliwe i nie jest tak prosto się ich pozbyć. Jednak od czego są stare i sprawdzone sposoby naszych babć, prawda?

Skąd biorą się żylaki?

jak pozbyć się żylaków - żylaki na nogach
instagram.com/.horizon.medical.center

Pojawiają się zazwyczaj, gdy za dużo stoimy, siedzimy, nosimy za ciasne spodnie czy wysokie i niewygodne buty. Wpływ na nie ma także złe odżywianie, zwłaszcza tłuszcze trans i rafinowany cukier, które są szkodliwe dla naczyń krwionośnych. Najlepszą metodą zapobiegania żylakom jest witamina C, białka i pożywne pokarmy.

Domowy sposób jak pozbyć się żylaków

Ta metoda przynosi wspaniałe efekty i został polecony przez matkę, która dzięki temu przepisowi osiągnęła niesamowite efekty (a sama ma go od swojej babci!).

jak pozbyć się żylaków - 2

Dzięki temu całkowicie wyleczyłam moje żylaki – problem, z którym walczyłem przez lata. To sposób, który jest o wiele lepszy i szybszy niż niż jakiekolwiek inne kremy, których próbowałam.

Składniki:

  • ½ szklanki miąższu z aloesu
  • ocet jabłkowy
  • ½ szklanki marchwi

Marchewki należy pokroić i zblendować. Dodaj aloes i wymieszaj, aż uzyskasz jednolitą mieszankę. Na koniec dodaj ocet jabłkowy do uzyskania pasty.

Jak stosować?

Podnieś nogi do góry i nałóż odrobinę mieszanki na problematyczne miejsca i pozostaw na skórze przez pół godziny. Po tym czasie przemyj nogi zimną wodą. I to tylko tyle!

Ten przepis daje szybkie i widoczne efekty i przynosi ulgę, a podczas długotrwałego używania powoduje, że żylaki całkowicie znikną. Jednak najlepiej połączyć to z masażem. Zacznij od stóp i skończ na biodrach. To dodatkowo poprawi Twoje krążenie.

Może Cię zainteresować

zamknij