PoradyLajfhaki14 pomysłowych usług z innych państw. Takie rozwiązania przydałyby się w każdym mieście!

14 pomysłowych usług z innych państw. Takie rozwiązania przydałyby się w każdym mieście!

14 pomysłowych usług z innych państw. Takie rozwiązania przydałyby się w każdym mieście!
Katarzyna

15.06.2020 08:25, aktual.: 15.06.2020 09:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podobno istnieje zasada, że "klient ma zawsze rację", dlatego warto mu czasami ułatwić to ciężkie zadanie jakim jest wybranie się do sklepu. Oto lista naprawdę pomysłowych rzeczy, która na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo niepozorna, lecz może Cię pozytywnie zaskoczyć.

#1 Miejsce dla psa

W większości przypadków musimy pozostawić psy przed centrum handlowym, jednak w tym sklepie spożywczym we Włoszech, psy bez problemu bez problemu mogą udać się na zakupy. W specjalnie wydzielonej przestrzeni psiak może usiąść, a właściciel przypiąć jego smycz do haczyka.

#2 Testowanie papieru toaletowego przed zakupem

Zazwyczaj gdy wybieramy papier toaletowy sprawdzamy ile ma warstw, jaki ma wzór i oczywiście - jaka jest jego cena. Ale warto również zwrócić uwagę na delikatny materiał, który nie podrażni skóry naszych pośladków. Dlatego w pewnym holenderskim centrum handlowym, gdy zaskoczy nas nagła potrzeba, będziemy mogli przetestować dostępne w sklepie papiery toaletowe.

#3 Kosmetyki dla kobiet

Columbia Airport w stanie Ohio oferuje pasażerkom darmowe wkładki higieniczne i tampony.

#4 Recykling i kupno biletów w jednym

Na stacji metra w Chinach można znaleźć automat biletowy, który jest również automatem segregujący butelki - więc za bilet można zapłacić pustymi butelkami.

#5 Świeże grzyby

Pewien supermarket prowadzi niewielką hodowlę grzybów, aby te zawsze były świeże.

#6 Szklarnia na dachu supermarketu

Z kolei we Francji można zrobić zakupy spożywce w sklepie, który a swoim dachu ma hodowlę warzyw. Cały proces wzrostu roślin można oglądać na kamerze. Takie rozwiązanie sprawia, że warzywa są świeższe i szybciej dostarczane do klienta.

#7 Smak jabłek pokazany na skali

Każde jabłko jest inne, ale jak dowiedzieć się jaki smak na dany gatunek? Pewien pomysłowy sklep zdecydował, że na sekcji z owocami zamieści skalę z nazwami jabłek, dzięki czemu klienci widzą, które jabłko jest najsłodsze lub najkwaśniejsze.

#8 Osobiste noże

W pewnej restauracji w RPA, gdzie podawany są same steki, każdy ze stałych gości otrzymuje swój własny nóż.

#9 Miejsce na kubek

Znasz to uczucie kiedy w jednej ręce trzymasz walizkę, a w drugiej kubek do kawy i nie masz jak otworzyć drzwi? Taka sytuacja często zdarza się w kafejkach, znajdujących się na stacjach kolejowych, dlatego pewna kawiarnia wymyśliła miejsce tuż przy drzwiach, dzięki czemu możesz odłożyć kubek i spokojnie otworzyć drzwi. Tylko nie zapomnij zabrać kawy!

#10 Bezpiecznie zostaw swój parasol

Nikt nie lubi chodzić po sklepie z mokrym parasolem, a schowanie go do torebki sprawi, ze wszystko wewnątrz zrobi się wilgotne. Dlatego w pewnej galerii handlowej znajduje się schowek, gdzie bezpiecznie można zostawić swój parasol,

#11 Bieżnia do testowania obuwia

Wybierasz się na wycieczkę, ale nie możesz zdecydować się na odpowiednie buty? Która podeszwa jest bardziej wytrzymała? Które trepy będą praktyczniejsze na wycieczkę po górskich dolinach, a które na wysokogórskie trekkingi? Dzięki takiej bieżni możesz to sprawdzić.

#12 Lustro hotelowe informujące o pogodzie

Jeśli nie ufasz swojej aplikacji w telefonie, zawsze przed wyjście z pokoju hotelowego możesz przeglądnąć się w lustrze i sprawdzić prognozę pogody.

#13 Listwa chłodząca

W niektórych amerykańskich barach można odłożyć napój na metalową listwę, która chłodzi trunek.

#14 Domek dla psów przed sklepem

Jeśli nie możesz zabrać psa do sklepu zawsze możesz go zostawić w specjalnym domku przed wejściem. Dzięki temu w ulewne dni masz pewność, że Twój pupil nie zmoknie, a w upalne schłodzi się dzięki klimatyzowanej chatce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także