×

Są gatunki choinek, które lepiej nie kupować na święta. Sprzedawca Ci o tym nie powie!

Oczywiście nikt nie wyobraża sobie świąt bez choinki. Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, czas więc o niej pomyśleć. Choć zdecydowana większość decyduje się na tę sztuczną, niektórzy nadal wolą żywe drzewka. Jaką choinkę wybrać na święta Bożego Narodzenia do domu?

Najpopularniejsze gatunki to jodła, świerk i sosna. Różnią się przede wszystkim wyglądem, trwałością i oczywiście ceną. Poniżej znajdziecie kilka informacji, które mogą ułatwić wam wybór tegorocznego drzewka

Świerk pospolity

1millionwomen

Wybór najczęściej pada na świerk pospolity, jednak drzewko bardzo szybko zaczyna gubić igły. Po kilku dniach należy się spodziewać, że wszystkie zostaną zrzucone. Gałęzie są bardzo giętkie, igły mają długość około 2 centymetrów. Ciemnozielony kolor i żywiczny zapach z pewnością kojarzy się ze świętami.

Świerk kłujący

olx

Z kolei żywotność świerku kłującego jego nieco dłuższa. Igły mają do 3 centymetrów długości, dla rodzin z dziećmi i zwierzakami zdecydowanie odradzamy ten wybór, gdyż są bardzo kłujące. Gałęzie są sztywne o szarozielonej barwie. Cena świerku kłującego jest znacznie wyższa niż pospolitego.

Jodła kaukaska

swiatkwiatow

Choinka o bardzo regularnym kształcie, należy do tych bardziej ekskluzywnych. Jest to najdroższe drzewko, które wytrzyma nawet dwa miesiące zanim igły zaczną usychać. W tym przypadku gałęzie również są sztywne, a zaokrąglone igły mają około 3 centymetrów. Piękny zielony kolor z pewnością przekonuje do zakupu, niestety drzewko nie należy do tych pachnących.

Sosna pospolita

godealla

Nie jest zbyt często wybierana, ze względu na swój specyficzny kształt gałęzi. Cena i dość długa żywotność jednak może przekonać wiele osób do jej zakupu. Igły są bardzo długie, mogą mieć nawet 10 centymetrów, a gałęzie sztywne, ustawione pionowo. Piękny zapach i kolor zdecydowanie przemawia na korzyść sosny.

Warto również rozważyć zakup drzewka w doniczce, by po świętach przesadzić je do ogrodu.

Może Cię zainteresować