PoradyLajfhaki17 prostych lifehacków, które ułatwiają codzienne życie. Dziwne, ale skuteczne sztuczki

17 prostych lifehacków, które ułatwiają codzienne życie. Dziwne, ale skuteczne sztuczki

17 prostych lifehacków, które ułatwiają codzienne życie. Dziwne, ale skuteczne sztuczki
Manuel

14.03.2022 08:54, aktual.: 14.03.2022 13:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czasami banalnie proste rzeczy potrafią znacznie ułatwić życie i uczynić je bardziej komfortowym. Jedna z osób na Reddicie zapytała społeczność o tego typu sztuczki, oto najciekawsze i najwyżej oceniane odpowiedzi, jakie dostała.

17 tricków które warto stosować w swoim codziennym życiu.

#1 Zawroty głowy

freepik
freepik

Jeśli zbyt szybko wstaniesz i dostaniesz zawrotów głowy, napnij mięśnie brzucha tak mocno, jak tylko potrafisz, a to pomoże drastycznie zmniejszyć nieprzyjemne uczucie. Możesz również zastosować tę metodę zapobiegawczo.

#2 Orzeźwienie

hippopx
hippopx

Spryskaj twarz wodą. Jako ssak masz swoje instynkty, więc woda uderzająca o twarz wyzwala reakcję: budzisz się, mózg dostaje więcej tlenu i czujesz się lepiej.

#3 W trosce o pupila

Obraz

Richard Kelland/flickr[/caption]

Za każdym razem, gdy przypadkowo włączysz czujnik dymu, daj swoim zwierzakom przekąskę, aby nauczyły się przychodzić do Ciebie, gdy rzeczywiście wybuchnie pożar i musisz uciec.

#4 Przepracowywanie się

unsplash
unsplash

Pamiętaj, że nie ma absolutnie nic złego w przychodzeniu do pracy, robieniu minimum, aby ją utrzymać, wracaniu do domu i cieszeniu się życiem. Być może uratuje to Twoje zdrowie psychiczne.

#5 "Proszę i dziękuję"

pexels
pexels

Jeśli jesteś w miejscu, w którym nie znasz języka, naucz się słów „proszę” i "dziękuję". Wraz z uśmiechem zaprowadzą Cię daleko.

#6 Atak psa

Obraz

Steve Garner/flickr[/caption]

Jeśli kiedykolwiek zostaniesz zaatakowany przez psa, wepchnij mu przedramię do pyska. Powoduje to rozwarcie szczęk i zapobiega ich zaciskaniu. Jeśli pies Cię atakuje, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest "zaoferowanie" mu właśnie przedramienia, a następnie złapanie go drugą ręką za kark, aby go przytrzymać. Im szybciej i mocniej wepchniesz się w jego szczęki, tym mniej szkód wyrządzi ugryzienie.

#7 Zwab zwierzaki w ZOO

Obraz

Allan Ferguson/flickr[/caption]

Noś te same kolory co pracownicy ZOO, jeśli chcesz aby zwierzaki przyszły do Ciebie.

#8 Przygnębienie

pexels
pexels

Jeśli masz myśli samobójcze lub jesteś przygnębiony nie skupiaj się na nadziei.Lepiej wzbudzić w sobie ciekawość czegoś. Ciekawość prowadzi do angażującego wysiłku, a to stwarza różne możliwości.

#9 Procenty

pexels
pexels

25% z 18 to to samo, co 18% z 25. Procenty są odwracalne i jeden jest łatwiejszy do wyliczenia niż drugi.

#10 Kaszel

unsplash
unsplash

Jeśli zaczynasz kaszleć podczas jedzenia lub picia, natychmiast podnieś obie ręce do góry i przytrzymaj je przez kilka sekund. To otwiera drogi oddechowe i pozwala złapać oddech. Pomaga również w przemieszczaniu się w dół jedzenia i napojów.

#11 Sztuczka z bananem

pexels
pexels

Jeśli masz drzazgę pod powierzchnią skóry, owiń ją skórką od banana. Mokrą stroną na skórze. Nie wiem jak, ale to działa. Bananowe voodoo.

#12 Przegrzewający się samochód

Obraz

Richard Berg/flickr[/caption]

Jeśli Twój samochód się przegrzewa, włącz ogrzewanie na pełną moc. Dzięki temu auto pobiera ciepło z silnika do kabiny, chłodząc w ten sposób silnik.

#13 Prześpij się z decyzją

pexels
pexels

Najwyraźniej myślisz rano i często dopiero po jakimś czasie możesz zdać sobie sprawę, że zaraz podejmiesz być może bardzo złą dla siebie decyzję.

#14 "Jeden baranek, drugi baranek..."

pixabay
pixabay

Liczenie powoli do 150 to naprawdę dobry sposób na zasypianie. Jeśli pojawiają się jakieś myśli podczas tego, po prostu pozwól im się rozegrać, a potem kontynuuj liczenie.

#15 "Come on baby light my fire"

pexels
pexels

Kredki świecowe są naprawdę łatwopalne i po zapaleniu zapewnią około godziny światła, jak świeca.

#16 Łzom mówimy "nie!"

Obraz

Chris Gladis/flickr[/caption]

Użyj mokrego noża do posiekania cebuli, zmniejszy ilość wypłakanych łez, jeśli masz wrażliwe oczy. Warto go wkładać pod wodę wielokrotnie.

#17 Sztuczka z imieniem

pixabay
pixabay

Jeśli nie pamiętasz czyjegoś imienia w pracy po prostu zapytaj tę osobę jak się nazywa. Gdy Ci odpowie imieniem i nazwiskiem, powiedz: "Nie, nie, chodziło mi o Twoje nazwisko". ;)

Który lifehack najbardziej przypadł Ci do gustu?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także