PoradyLajfhaki3 efekty w 1 triku! Zmniejszysz tarcie, zabezpieczysz oraz naostrzysz maszynkę do golenia

3 efekty w 1 triku! Zmniejszysz tarcie, zabezpieczysz oraz naostrzysz maszynkę do golenia

jak zabezpieczyć maszynkę do golenia, fot. Youtube/IPSY
jak zabezpieczyć maszynkę do golenia, fot. Youtube/IPSY
17.07.2023 17:15

Obecnie na rynku mamy szeroki wybór kosmetyków przeznaczonych do depilacji. Jednak często po ich zastosowaniu pojawia się swędzenie albo wysypka. Sprawdź, jak zabezpieczyć maszynkę do golenia.

Od lat to właśnie maszynki do golenia wiodą prym na rynku, bo są łatwe w użyciu i tanie. Jednak nie zawsze są w 100% komfortowe, przez co skóra może wydawać się sucha. Mimo to istnieje prosty sposób na to, aby wyeliminować podrażnienia po depilacji.

Jak zabezpieczyć maszynkę do golenia?

Wystarczy niewielka ilość wazeliny, którą należy rozetrzeć w dłoniach. W kolejnym kroku trzeba równomiernie nałożyć ją na ostrza maszynki (można to zrobić patyczkiem kosmetycznym, aby niepotrzebnie się nie pokaleczyć). Warto dodać, że to super trik, ponieważ zmniejsza tarcie podczas golenia. W efekcie ostrza ślizgają się po skórze gładko, bez otarć. Wazelina nawilży też skórę oraz zatrzyma w niej wilgoć, dzięki czemu nie dojdzie do wysypki lub tzw. truskawkowych nóg. Substancja ta uchroni także przed podrażnieniami, ponieważ będzie stanowić barierę ochronną między ostrzem a naskórkiem. Ostatnim plusem jest to, że ułatwia czyszczenie narzędzia po użyciu, a resztki pianki znikną po spłukaniu wodą. Warto pamiętać, aby nie stosować zbyt dużej ilości wazeliny oraz regularnie dezynfekować maszynkę do golenia. Przed nałożeniem substancji na ostrza należy sprawdzić, czy nie wywołuje ona reakcji alergicznej skóry.

Obraz

Sposoby ułatwiające golenie maszynką

Podstawą jej używania jest higiena. Po każdym użyciu wyczyść ją pod bieżącą wodą, a następnie zdezynfekuj. Należy trzymać ją z daleka od wilgotnych miejsc, czyli wanny lub prysznica. Podczas golenia używaj tylko letniej wody. Zbyt zimna zamknie pory skóry, a gorąca zaś wywoła poparzenia. Przed każdorazowym goleniem należy odpowiednio przygotować skórę, czyli wykonać peeling złuszczający martwy naskórek. Potem włóż nogi do wody i poczekaj kilka minut, aby dobrze ją wchłonęły. Teraz przejdź do pianki lub żelu, który da warstwę poślizgową. Ważny jest również ruch maszynki, który zawsze powinien iść "pod włos". Wtedy zapobiega się wrastaniu włosków. Nie kupuj też najtańszych maszynek do golenia, ponieważ ich jakość jest często wątpliwa. Lepiej zainwestować pieniądze w jedną lub kilka sztuk maszynek z wyższej półki niż kupować ich całe krocie i narzekać na podrażnienia.

Woman gently shaving armpit epilation hair removal with ergonomic pink shaver. Body care skin care beauty concept
Woman gently shaving armpit epilation hair removal with ergonomic pink shaver. Body care skin care beauty concept
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także