Porady5 łagodnych ras psów, które kochają dzieci. Są jak opiekunki dla maluchów

5 łagodnych ras psów, które kochają dzieci. Są jak opiekunki dla maluchów

jaki pies będzie odpowiedni dla dziecka? fot. freepik
jaki pies będzie odpowiedni dla dziecka? fot. freepik
12.08.2023 12:05

Zastanawiasz się nad kupnem pupila, ale nie wiesz, jaki pies byłby odpowiedni dla dziecka? Wybór musi być przemyślany, gdyż zwierzę to nie zabawka. Sprawdź listę najlepszych ras, które kochają rodzinne życie i chętnie będą w nim uczestniczyć.

Większość rodziców celuje w małe pieski, które rozmiarem przypominają przytulanki. Niestety jest to tylko złudzenie, gdyż to właśnie one są najbardziej pobudliwe i wrażliwe na otoczenie. Mały piesek może czuć zagrożenie ze strony dziecka i szybko pokazać, kto ma władzę. Natomiast duże psy traktują maluszka niczym swoje szczenię i bacznie czuwają, by nic złego się mu nie stało.

Jaki pies będzie najbardziej odpowiedni dla dziecka?

Na samym początku należy wspomnieć, że każdy pies to żywa istota z niepowtarzalnym charakterem. Jeśli decydujesz się na pupila ze schroniska, zapytaj o to, czy nie miał on żadnych traum i sprawdź, jak czuje się w obecności dziecka. Być może krzyk i nagłe ruchy będą go stresować. Taki pies nie powinien znaleźć się w rodzinie z dziećmi, gdyż będzie zwyczajnie żył w strachu, a w przypływie paniki może zrobić krzywdę maluchowi i właścicielowi. Jeśli wybierzesz jakąś konkretną rasę, sprawdź fora dla miłośników tych zwierząt i dowiedz się jak najwięcej o pielęgnacji, zachowaniu i warunkach, jakie musisz zapewnić futrzakowi. Szczęśliwy pies obdarzy cię miłością, jakiej jeszcze nie doświadczyłeś.

jaki pies będzie odpowiedni dla dziecka? fot. freepik
jaki pies będzie odpowiedni dla dziecka? fot. freepik

5 ras psów idealnych dla rodzin z dziećmi

  • Samojed — pierwsza rasa na liście to uroczy samojed, który kocha domy pełne ludzi. Doskonale dogaduje się z dziećmi, jest energiczny i chętny do zabawy. Niezbyt dobrze znosi samotność, więc jeśli domownicy są długo poza domem, może się okazać nie najlepszym wyborem. Pod wpływem nudy może zacząć psocić w czterech ścianach.
  • Polski owczarek nizinny — rasa uznana za świetnego kompana rodziny, zwłaszcza takiej z większymi dziećmi. Lubi się bawić i spędzać czas na świeżym powietrzu. Cechuje go duża cierpliwość i opanowanie.
  • Seter irlandzki — pies o rudym umaszczeniu, który kocha być uczestnikiem zabaw. Jest bardzo spokojny i opanowany, a przy tym ciekawy świata. Małe dziecko musi nauczyć się szacunku do zwierzaka, a ten obdarzy je bezwzględną miłością.
  • Berneński pies pasterski — przepiękna rasa o łagodnym usposobieniu, idealny dla aktywnej rodziny. Jeśli dziecko pociągnie go za ogon czy ucho, pies dzielnie to zniesie (co nie oznacza, że można na to bezkarnie pozwalać, gdyż on również czuje ból i dyskomfort).
  • Cavalier king charles spanielcierpliwe, troskliwe, opiekuńcze, tak można nazwać przedstawicieli tej rasy. Dziecko będzie świetnie się bawić w towarzystwie takiego czworonoga.
jaki pies będzie odpowiedni dla dziecka? fot. freepik
jaki pies będzie odpowiedni dla dziecka? fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także