Porady5 rzeczy, o których nie wiedziałeś, że najlepiej wyczyści pasta do zębów

5 rzeczy, o których nie wiedziałeś, że najlepiej wyczyści pasta do zębów

zastosowanie pasty do zębów fot. freepik
zastosowanie pasty do zębów fot. freepik
Manuel

06.07.2023 18:39

Wiadomo, do czego została stworzona, ale to nie znaczy, że tylko do tego można jej używać. Wręcz przeciwnie, nietypowe zastosowania pasty do zębów są tak liczne, że trudno opisać je wszystkie. Podamy ci te z nich, które są najbardziej przydatne w codziennym życiu.

Pasta do zębów to w wielu przypadkach świetny środek czyszczący, który sprawdza się przy wielu powierzchniach w łazience i innych partiach domu. Dobrze radzi sobie także z maskowaniem niektórych zapachów i ubytków na niektórych powierzchniach. Będziesz zaskoczony tym, jak dużo można zrobić za pomocą pasty.

Nietypowe zastosowania pasty do zębów

Oto najważniejsze rzeczy, do których możesz ją użyć (warto przy tym dodać, że bierzemy tutaj pod uwagę klasyczną, "zwykłą" pastę do zębów. Nowsze z granulkami i innymi dodatkami potrafią zniszczyć wiele powierzchni):

Czyszczenie armatury łazienkowej

Pasta do zębów świetnie sprawdza się przy czyszczeniu kranów, rączki prysznica i innych elementów armatury. Może tutaj bez problemu zastąpić inne detergenty. Wystarczy, że nałożysz ją na szmatkę lub gąbkę i przystąpisz do czyszczenia tak, jak zwykle.

zastosowania pasty do zębów, fot. getty images
zastosowania pasty do zębów, fot. getty images

Biżuteria i srebro jak nowe

Pasta sprawdza się również bardzo dobrze przy czyszczeniu srebrnej biżuterii, srebrnych sztućców i innych podobnych przedmiotów. Jeśli są zaśniedziałe i wyglądają tak, że zdaje się, że nic już nie będzie w stanie ich uratować, to wypróbuj wyczyścić je za pomocą pasty. Efekt może cię mocno zaskoczyć.

Czyszczenie przypalonej stopy żelazka

Jeśli twoje żelazko jest od spodu mocno brudne lub - co gorsza - przypalone, to pasta do zębów jest jednym ze środków, które najlepiej sobie z tym radzą. Wystarczy ją rozprowadzić po metalu i zacząć nią go polerować. Po kilku minutach zanieczyszczenia powinny zniknąć.

zastosowania pasty do zębów, fot. getty images
zastosowania pasty do zębów, fot. getty images

Czyszczenie i konserwacja butów

Jeśli twoje ulubione adidasy mają brzydki żółty odcień, a kiedyś były śnieżnobiałe, to pasta do zębów może pomóc ci w przywróceniu ich dawnego koloru. Wystarczy nałożyć ją na szmatkę i wypolerować obuwie. Następnie usuń wszelkie resztki i przetrzyj wilgotną szmatką.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów

Pasta do zębów zaskakująco dobrze sprawdza się w neutralizowaniu brzydkich zapachów. Można ją użyć praktycznie we wszelkiego rodzaju pojemnikach (w tym plastikowych i szklanych pojemnikach na żywność), a także w takich miejscach jak np. w odpływ zlewozmywaka. Wystarczy nią przetrzeć daną rzecz lub wpuścić ją do środka, gdy to pierwsze nie jest możliwe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także