Porady5 sposobów na mrówki, które najlepiej sprawdzają się w domu i ogrodzie

5 sposobów na mrówki, które najlepiej sprawdzają się w domu i ogrodzie

domowe sposoby na mrówki fot. freepik
domowe sposoby na mrówki fot. freepik
Manuel

25.06.2023 15:55

Domowe sposoby na mrówki pozwalają pozbyć się ich poprzez ich odstraszenie i bez konieczności ich zabijania. Jest to zazwyczaj najbardziej wygodne rozwiązanie, bo jest w pełni bezpieczne dla twojego i twoich bliskich zdrowia. Pokażemy ci najskuteczniejsze metody.

Mrówki w domu potrafią być prawdziwym utrapieniem, gdy już raz się pojawią. Są uparte i nic nie daje zabijanie pojedynczych sztuk, bo są w razie potrzeby w stanie bardzo szybko się namnożyć. Dlatego warto mieć przeciwko nim konkretny sposób walki z nimi. Możliwości jest tutaj wiele.

Najlepsze domowe sposoby na mrówki

Oto najskuteczniejsze, możliwie naturalne sposoby walki z plagą mrówek:

Wyraziste przyprawy, takie jak cynamon, pieprz, sól, a także proszek do pieczenia

Mrówki zdecydowanie nie lubią ich charakterystycznego, mocnego aromatu. Wystarczy, że rozsypiesz wspomniane przyprawy lub proszek do pieczenia na ich trasach, a nie będą chciały tamtędy przejść.

domowe sposoby na mrówki, fot. getty images
domowe sposoby na mrówki, fot. getty images

Soda oczyszczona na mrówki

Jak widać, sprawdza się nie tylko jako uniwersalny środek czyszczący. Także ona tworzy barierę nie do przejścia dla mrówek. Wystarczy, że posypiesz nią ich ścieżki, a całkowicie z nich zrezygnują  i być może poszukają pożywienia w innym miejscu niż twoje mieszkanie.

Wrzątek na mrowisko

Gorąca woda przydaje się w tych rzadkich sytuacjach, gdy mrówki stworzyły sobie gniazdo we wnętrzu twojego domu. Zagotuj wodę w garnku, a następnie otrzymanym wrzątkiem zalej kopiec. W razie konieczności czynność kilka razy potwórz. To drastyczny środek, ale powinien rozwiązać problem.

Ziarna białego ryżu

Będą ci potrzebne surowe ziarna białego ryżu. Rozsyp je w miejscach, gdzie mrówki się zadomowiły. Zaniosą one ryż do swojego gniazda. Tyle, że zanim go zjedzą, zdąży sfermentować, przez co pojawi się na nim pleśń. Jest ona zabójcza dla mrówek.

Miód

Za jego pomocą nie stworzysz bariery - wręcz przeciwnie przyciągniesz mrówki całymi hordami. Wystarczy, że umieścisz rozcieńczony wodą na talerzyku. Mrówki zostaną przez niego zwabione, ale prawdopodobnie przykleją się do miodu i nie będą w stanie się już uwolnić. Metodę tę warto połączyć z inną odstraszającą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także