Porady5 sposobów na pozbycie się smug i kamienia z szyby prysznicowej. Domowe triki

5 sposobów na pozbycie się smug i kamienia z szyby prysznicowej. Domowe triki

jak wyczyścić szyby w kabinie prysznicowej fot>freepik
jak wyczyścić szyby w kabinie prysznicowej fot>freepik
Manuel
01.08.2022 16:47

Czyszczenie miejsca, w którym bierzemy codziennie kąpiel, nie jest ani łatwe, ani przyjemne. Jak wyczyścić szyby w kabinie prysznicowej tak, aby lśniły i nie osiadał na nich kamień? Podpowiemy Ci jak to zrobić.

Jak wyczyścić szyby w kabinie prysznicowej?

Oto najskuteczniejsze domowe sposoby:

Biały ocet + soda oczyszczona

Umieść pół filiżanki sody oczyszczonej w słoiku o szerokim otworze. Następnie dolej wystarczającą ilość wody, aby powstała pasta. Bądź ostrożny, by nie dodać za dużo wody. Następnie rozprowadź pastę z sody oczyszczonej na drzwiach prysznicowych, a następnie aktywuj ją octem. Pocieraj pastę na drzwiach prysznicowych ręką lub nieścieralną gąbką, a następnie spłucz/zetrzyj resztki za pomocą octu.

Biały ocet+ płyn do mycia naczyń

Połącz równe części ciepłego białego octu i płynu do mycia naczyń w butelce z rozpylaczem. Rozpyl mieszaninę na drzwi i wytrzyj miękką szmatką lub gąbką. Najpierw przetestuj mały obszar gąbką, aby upewnić się, że nie porysuje ona szkła. Płyn do naczyń powinien przeciąć każdy tłuszcz, a ocet pomoże zmyć pozostałości.

freepik
freepik

Sok z cytryny/kwasek cytrynowy

Aby uzyskać bardziej aromatyczną alternatywę dla octu, wymieszaj sok z trzech cytryn z filiżanką wody destylowanej w butelce ze spryskiwaczem. Spryskaj prysznic i odczekaj pięć minut przed wytarciem powierzchni czystą ściereczką z mikrofibry, aby usunąć plamy ze szkła. Wysusz dokładnie szkło świeżą szmatką.

Woda utleniona + soda oczyszczona

Ciekawą mieszanką jest połączenie sody oczyszczonej i utlenionej wody. Wystarczy wymieszać je razem, a następnie rozpylić na szyby. Dzięki sodzie pozbędziesz się w tym przypadku z nich brudu. Natomiast woda utleniona powinna ze względu na swoje właściwości zapobiec powstawaniu smug.

Jak wyczyścić szyby w kabinie prysznicowe winem

Dla niektórych z pewnością będzie to ogromne marnotrawstwo trunku bogów. Ale jeśli nic innego nie masz pod ręką, to białe wino przy czyszczeniu szyb kabiny prysznicowej sprawdzi się bardzo dobrze.  Zamiast wylać do zlewu psujące się wino, które zamieniło się już w ocet winny, wymieszaj wino z wodą w proporcji 1:1 i przelej do spryskiwacza, a następnie umyj za jego pomocą szyby. Po kilku minutach spłucz całość wodą.

A tutaj przeczytasz o tym, jak wyczyścić brzydkie przebarwienia na wannie z akrylu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także