Zagadki5 zaskakujących wyjaśnień magicznych sztuczek. Już nie dasz się zmylić

5 zaskakujących wyjaśnień magicznych sztuczek. Już nie dasz się zmylić

5 zaskakujących wyjaśnień magicznych sztuczek. Już nie dasz się zmylić
Aleksandra

28.03.2022 09:11, aktual.: 29.03.2022 12:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Magiczny pokaz to sprawdzony sposób na to, aby nasze dzieci (i nie tylko! :-) ) były zajęte i szczęśliwe. Czasami, nawet i my dorośli, patrząc na te wszystkie magiczne sztuczki, mamy ochotę wykrzyknąć: "WOW! Jak to możliwe?!". Dla tych, którzy kochają triki iluzjonistów lub sami chcieliby spróbować swoich umiejętności w tej dziedzinie, mam dziś objaśnienie pięciu najpopularniejszych magicznych sztuczek. Gotowi?

Wyjaśnienia magicznych sztuczek - #1 Wyciąganie królika z kapelusza

Do wykonania tej sztuczki potrzebny jest królik, stół przykryty obrusem, kwadratowy kawałek grubej, czarnej tkaniny oraz cylinder. Bierzemy materiał, następnie luźno związujemy wszystkie 4 rogi, mocujemy do stołu, po czym w tak przygotowanym "worku" umieszczamy królika. Musi on być tak przytwierdzony do stołu, aby był niewidoczny dla widzów. Na początku przedstawienia pokazujemy widowni, że cylinder jest pusty. Następnie kładziemy cylinder otworem skierowanym do blatu stołu. Teraz część najtrudniejsza... Musimy podnieść cylinder za rondo tak, aby udało nam się wsunąć pod niego worek. Możemy np. wykonać kilka ruchów, jakbyśmy coś wyczarowywali. Podnosimy kapelusz i wyciągamy z niego królika.

Wyjaśnienia magicznych sztuczek - #2 Dymiące place

Z użytego pudełka po zapałkach wycinamy jedną draskę. Następnie zginamy ją na kształt litery V (draska ma znajdować się wewnątrz). Kładziemy wycięty fragment na jakiejś podkładce ramionami do dołu. Za pomocą zapalniczki podpalamy miejsce zgięcia draski. Gdy spłonie, wyrzucamy ją i zbieramy pozostały po paleniu osad. To właśnie on jest potrzebny do wykonania sztuczki. Nakładamy odrobinę na palce i rozcieramy. Dymią? :)

Wyjaśnienia magicznych sztuczek - #3 Wyginająca się łyżka

Ta sztuczka jest prostsza niż mogłoby się wydać. Do jej wykonania potrzebujemy zwykłą, zgiętą łyżkę i rączkę od łyżki. W czasie przedstawienia umieszczamy ją w dłoni w taki sposób, aby nie było widać zgiętej części i dokładamy do niej samą rączkę. Udajemy, że zginamy łyżkę siłą woli, w tym czasie delikatnie przesuwając rączkę palcami, tak aby przyłożyć ją do zgiętej części łyżki. Zgiętą łyżkę bierzemy do drugiej dłoni i demonstrujemy ją widowni, a w pierwszej zostawiamy samą rączkę i ukrywamy ją.

Wyjaśnienia magicznych sztuczek - #4 Lewitujący człowiek

Wykonanie tej sztuczki, a raczej przygotowanie się do niej, jest o wiele trudniejsze niż pozostałych. W tym przypadku musimy stworzyć specjalną konstrukcję, na której będziemy mogli usiąść. Tuż przed rozpoczęciem swojego show, będziemy też musieli poprosić też kogoś o pomoc, a później dobrze ukryć konstrukcję.

Wyjaśnienia magicznych sztuczek - #5 Kobieta Zygzak

pinterest
pinterest

Do wykorzystania tej sztuczki będziecie potrzebować kilku pudełek o 35 centymetrach wysokości oraz 20 centymetrowej platformy mobilnej. W rzeczywistości wewnątrz skrzynek są otwory, a sama asystentka ukrywa się na samym dole. Pozostałe części "jej ciała" to zazwyczaj fragmenty manekinów, które siedząca kobieta może swobodnie przemieszczać.

Sądziliście, że te sztuczki mają takie "kulisy"?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także