PoradyOdstraszanie pająków z domu - 7 skutecznych sposobów

Odstraszanie pająków z domu - 7 skutecznych sposobów

Odstraszanie pająków z domu - 7 skutecznych sposobów
Katarzyna

30.07.2020 09:10, aktual.: 30.07.2020 14:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pająki są pożyteczne, ale nie każdy z nas lubi je mieć w domu. Jeżeli nie akceptujesz ich towarzystwa, sprawdź 7 sposobów na odstraszanie pająków!

Sprawdzone sposoby na odstraszanie pająków - #1 Olejek miętowy

Obraz

greengaiaoils[/caption]

Pająki mają bardzo wrażliwy węch, nawet jeśli Ty nie wyczujesz jakiegoś zapachu, te insekty mogą wyczuć go z daleka. Zapachem za którym pająki nie przepadają jest olejek miętowy. Dodaj kilka kropel do ulubionej świeczki lub do odświeżacza powietrza.

Sprawdzone sposoby na odstraszanie pająków - #2 Ocet

Ocet to kolejny zapach, którego nie znoszą pająki. Przelej do butelki ze spryskiwaczem trochę octu i spryskaj kąty mieszkania, w których widzisz pajęczyny. Pająki więcej nie wrócą w dane miejsce. W celu odstraszenia pająków najlepiej jest użyć octu jabłkowego. Dodaj go do wody i spryskaj miejsca gdzie występują pająki.

Sprawdzone sposoby na odstraszanie pająków - #3 Sok z cytryny

pixabaycom
pixabaycom

Pokrój cytrynę i delikatnie posmaruj nią futryny okien oraz drzwi. To sprawi, że pająki nie będą chciały wejść do Twojego domu.

Sprawdzone sposoby na odstraszanie pająków - #4 Mięta

pixabay.com
pixabay.com

Oprócz olejku miętowego, pająki nie przepadają też za zwykłą rośliną jaką jest mięta pieprzowa. Postaw kilka doniczek z tym ziołem na parapecie lub szafkach a na pewno odstraszysz pająki!

Sprawdzone sposoby na odstraszanie pająków - #5 Cedr

pixabay.com
pixabay.com

Skutecznym sposobem na odstraszanie pająków jest również umieszczenie worków z cedrowymi wiórkami w szufladach. W ten sposób będziesz mieć pewność, że pająki nie pojawią się w meblu.

Sprawdzone sposoby na odstraszanie pająków - #6 Orzechy

pixabay.com
pixabay.com

Pisaliśmy o tym, że kasztany odstraszają pająki. Ale nie tylko ten rodzaj orzecha potrafi wypędzić pająki! Wszelkie orzechy wydzielają zapach, na który człowiek nie zwraca uwagi, lecz pająki z pewnością! Możesz rozstawić kilka orzechów w wybranym miejscu lub przygotować z nich miazgę i pozostawić na talerzykach.

Sprawdzone sposoby na odstraszanie pająków - #7 Pułapka na pająki

pinterest.com
pinterest.com

Ten sposób niestety wyłapuje pająki, a nie je odstrasza, ale jak jesteś zdeterminowany, jest to jakiś sposób.

Pająki często chowają się za łóżkiem lub na półkach w piwnicy. Czasami wystarczy regularnie niszczyć ich pajęczyny, może w końcu poszukają innego miejsca. Ale możesz zrobić pułapkę z mocnej dwustronnej taśmy klejącej (np. tej szarej) oraz pudełka po butach. Obklej pudełko taśmą i tak przygotowaną pułapkę pozostaw w wybranym miejscu.

Oczywiście nie zapominaj o regularnym sprzątaniu! Pająki lubią kurz dlatego też często sięgaj po szmatkę i produkty do kurzu
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także