Porady7 sposobów na tanie wakacje last minute

7 sposobów na tanie wakacje last minute

7 sposobów na tanie wakacje last minute
Katarzyna
02.07.2019 10:16, aktualizacja: 23.09.2019 12:39

Tygodniowy wypad do Grecji za 600 zł? Tak, to możliwe! Znalezienie naprawdę atrakcyjnej oferty last minute może być prostsze niż myślisz. Poznaj 7 zasad, dzięki którym wykupisz tanie wakacje i zobaczysz świat za półdarmo!

1. Bądź elastyczny

Obraz

Najważniejszą zasadą, która rządzi najlepszymi ofertami last minute jest ich nieprzewidywalność. Decydując się na polowanie na wakacje last minute, musisz być elastyczny i otwarty na różne opcje. Nigdy nie wiadomo, jaki kierunek będzie objęty promocją i w jakim terminie pojawi się wyjazd. Dobrą strategią jest wcześniejsze oszacowanie budżetu, który planujesz przeznaczyć na wakacje i wybór interesujących destynacji. Nie planuj urlopu w pracy z dużym wyprzedzeniem - dostosuj go do oferty, a nie odwrotnie.

2. Uzbrój się w cierpliwość

Przygotuj się, że poszukiwanie wymarzonego lasta to długotrwały proces. Nigdy nie wiesz, kiedy pojawi się najlepsza opcja - tanie wakacje mogą zostać wrzucone nawet w środku nocy. Wybierz kilka biur podróży i bądź na bieżąco z ich ofertą. Sprawdzaj, co publikowane jest na stronie internetowej i jak zmieniają się ceny. Obserwuj także, co dzieje się w social media i jeśli to możliwe - zapisz się na newsletter.

3. Kupuj z (kilkudniowym) wyprzedzeniem

Obraz

Nie ma reguły, kiedy warto kupić wakacje - najlepszą ofertę możesz znaleźć w poniedziałek, tydzień przed odlotem, a czasami w czwartek, trzy dni przed. Bądź czujny, najlepsze last minute w ITACE pojawiają się z dnia na dzień. Lot następnego dnia na Wyspy Zielonego Przylądka może kosztować nieco ponad 1500 zł - to świetna opcja, pod warunkiem, że mieszkasz w miejscu wylotu, szybko się spakujesz i… po prostu polecisz na wakacje.

4. Nie daj się zwieść biurom podróży

Oferty last minute mają dobre ceny, ponieważ - jak wskazuje sama nazwa - są udostępniane na ostatnią chwilę: zazwyczaj wtedy, gdy ktoś zrezygnuje z wakacji lub biuro chce szybko pozbyć się ostatnich wolnych miejsc. Nie daj się nabrać na „last minute” sprzedawane kilka miesięcy przed wyjazdem. Pracownicy biur podróży lubią nadużywać określenia „last minute”, by zaprezentować ofertę w bardziej atrakcyjny sposób.

5. Postaw na wakacje poza sezonem

Biura podróży proponują wczasy last minute przez cały rok, ale są terminy, kiedy prawdopodobieństwo trafienia na świetny deal jest znacznie większe. Kiedy szukać najlepszych lastów? Sezon na dobre oferty zaczyna się w drugiej połowie maja i trwa do końca czerwca. Niskie ceny można znaleźć także w grudniu przed świętami i tuż po Sylwestrze - to okres, kiedy większość ludzi przygotowuje się do Świat Bożego Narodzenia i ani myśli o wyjeździe na wakacje.

6. Wybierz się do lokalnego biura

W dobie Internetu większość ofert ląduje na dedykowanych stronach www i w social mediach. Nie ograniczaj się jednak do poszukiwania online. Paradoksalnie, najlepsze last minute możesz znaleźć tuż za rogiem, w lokalnym biurze. Masz szczęście jeśli znasz kogoś, kto pracuje w biurze podróży. Wykorzystaj swoje znajomości i bądź jedną z pierwszych osób, która dostanie cynka o zaplanowanej obniżce cen. Zaprzyjaźniony pracownik pomoże ci oszacować, o ile spadną koszty i podpowie, czy to dobry moment na zakup wakacji.

7. Sprawdź loty czarterowe

Obraz

Pamiętaj, że oferty last minute nie dotyczą wyłącznie opcji all inclusive. Na ostatnią chwilę możesz kupić także sam bilet na lot czarterowy. To dobra opcja dla tych, którzy wolą planować wyjazd na własną rękę. Biura podróży często sprzedają ostatnie wolne miejsca w bardzo atrakcyjnych cenach, np. 1500 zł za lot z Polski do Meksyku lub niecałe 100 zł za podróż do Grecji. Co ważne, lot czarterowy często realizują renomowane firmy lotnicze, a w cenę jest wliczony duży bagaż.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także