DIY6 ogrodniczych trików dla osób, które chcą zasadzić rośliny, lecz nie mają ogródka

6 ogrodniczych trików dla osób, które chcą zasadzić rośliny, lecz nie mają ogródka

6 ogrodniczych trików dla osób, które chcą zasadzić rośliny, lecz nie mają ogródka
Katarzyna
31.03.2020 15:37, aktualizacja: 31.03.2020 20:15

Nawet jeśli nie masz ogródka możesz sprawić, że Twoje wnętrze będzie zielone i przyjemne. Oto kilka przydatnych trików, dla osób które pragną zająć się sadzeniem roślin, lecz posiadają niewielkie mieszkanie.

#1 Posadź przyprawy w słoiku

Obraz

Weź stary słoik, ściągnij z niego naklejkę, a następnie przy pomocy czarnej farby namaluj prostokąt. Pozostaw na godzinę i kredą napisz nazwę danej rośliny lub zioła. Do słoika wsyp około 2 cm kamieni, ziemię, oraz dodaj ziarna wybranej rośliny. Na koniec dodaj jeszcze trochę ziemi i podlej wodą z butelki ze spryskiwaczem.

Obraz

Podlewaj regularnie i czekaj aż zioła wykiełkują z ziarenek. Prawda, że pomysłowy sposób posadzenia roślin?

#2 Sukulenty na magnes

Obraz

Małym, prostym i ciekawym rozwiązaniem jest posadzenie sukulentów w korku po winie. Wystarczy, że wydrążysz dziurę w korku, przy pomocy kleju na gorąco przymocujesz magnes, a na koniec dodasz ziemię i sukulenta.

#3 Sadzonki w rolce po papierze toaletowym

Obraz

Obetnij rolkę papieru toaletowego na 1/4 jej wysokości. Następnie zaznacz 4 miejsca i natnij rolkę. Zegnij wyznaczone punkty, tak jak na obrazku. Dodaj ziemię oraz ziarenka. Tak przygotowane startery umieść w doniczce z ziemią. Rolki po papierze toaletowym są biodegradowalne więc nie musisz się martwić wyciąganiem ich z naczynia.

#4 Doniczki z drenażem

Obraz

Weź dużą puszkę i za pomocą gwoździa i młotka, zrób w niej kilka otworów. Następnie pomaluj puszkę i umieść w niej ziemię. Na koniec posadź wybraną roślinkę.

#5 Kaktusy w puszkach po napojach

Obraz

Na podobnej zasadzie możesz stworzyć oryginalne naczynie na kaktusy. Odwróć puszkę i za pomocą gwoździa i młotka zrób 4 otwory. Następnie ubierz rękawiczki i ostrym nożykiem odetnij górną część puszki (tę z zawleczką). Do środka puszki wsyp ziemię i umieść kaktusa.

#6 Kolorowa doniczka z butelki

youtube.com
youtube.com

Przetnij plastikową butelkę w połowie, pomaluj ją na wybrany kolor i poczekaj aż wyschnie. Następnie ozdób ją markerami, a do środka umieść kamienie i zasyp ziemią. Posadź roślinę i zobacz jak pięknie będzie wyglądało wnętrze Twojego mieszkania.

Który sposób podoba Ci się najbardziej?

Więcej ciekawych inspiracji związanych z roślinami znajdziesz tutaj!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także