PoradyLajfhaki8 przedmiotów, które osłabiają sygnał WiFi. To przez nie Internet jest słabszy!

8 przedmiotów, które osłabiają sygnał WiFi. To przez nie Internet jest słabszy!

8 przedmiotów, które osłabiają sygnał WiFi. To przez nie Internet jest słabszy!
15.10.2020 12:07, aktualizacja: 16.10.2020 09:12

Każdy z nas ma czasami problem z dobrym sygnałem WiFi. Czasami problem spowodowany jest przez firmy oferującej nam internet. Ale słabe połączenie nie zawsze leży po stronie operatora. Co w takim razie sprawia, że sygnał słabnie, czy się przerywa?

Poznaj 8 przedmiotów w domu, które pogarszają sygnał WiFi.

#1 Powierzchnie i meble metalowe

freepik.com
freepik.com

Każdy metal jest przewodnikiem i pochłania energię elektryczną. Fale elektromagnetyczne wysyłane przez Twój router po prostu są absorbowane przez metalowe przedmioty. Dlatego jeżeli masz problem z sygnałem WiFi, odstaw router daleko od wszelkich metalowych elementów.

#2 Ściany i mury

unsplash.com
unsplash.com

Niektóre ściany zatrzymują sygnał WiFi, zwłaszcza jeżeli do ich budowy użyto takich materiałów jak cegła, beton, tynk, cement czy marmur. Stąd często problem z WiFi w domach piętrowych...

Aby to zniwelować, ustaw router w otwartej przestrzeni daleko od ścian.

#3 Lustra

Obraz

Lustro daje odbicie widzianego obrazu, ale też niestety odbija sygnał z routera. Jeżeli w pomieszczeniu lustro jest blisko routera, jego sygnał może być o wiele słabszy.

#4 Lodówki i pralki

unsplash.com
unsplash.com

Woda może zatrzymywać część energii z fal bezprzewodowych, dlatego sprzęty z cyrkulacją wody wpływają negatywnie na jakość połączenia internetowego.

#5 Lampki choinkowe

freepik.com
freepik.com

Świecące lampki wytwarzają pole magnetyczne, które oddziałuje z falami elektrycznymi routera. Więc w grudniu ustaw router z dala od choinki.

#6 Elektroniczne nianie

freepik.com
freepik.com

Te urządzenia generują zakłócenia rzędu 2,4 GHz. Gdy 2 lub więcej urządzeń transmituje tę samą częstotliwość, wykorzystują powietrze do wysyłania danych zamiast transmisji fal, jak w przypadku połączenia bezprzewodowego. Chociaż elektroniczne nianie zwykle wymagają do prawidłowego działania połączenia z siecią, unikaj umieszczania ich zbyt blisko routera.

#7 Drony

freepik.com
freepik.com

Drony działają również na częstotliwości 2,4 GHz, ale nie wszystkie modele generują takie zakłócenia. Wszystko zależy od mocy, jaką każdy model potrzebuje do funkcjonowania.

#8 Kuchenka mikrofalowa

freepik.com
freepik.com

To kolejne urządzenie o spektrum częstotliwości podobnym do tego używanego przez WiFi. Jeśli masz router w pobliżu jednego, podnieś go do miejsca, które jest wyższe niż poziom mikrofal. To znacznie zmniejszy negatywny wpływ mikrofal na połączenie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także