PoradySprzątanieDzięki 8 prostym trikom, sprzątanie podłogi trwa znacznie krócej

Dzięki 8 prostym trikom, sprzątanie podłogi trwa znacznie krócej

Dzięki 8 prostym trikom, sprzątanie podłogi trwa znacznie krócej
Katarzyna
16.11.2019 13:27, aktualizacja: 16.11.2019 20:49

Sprzątanie mieszkania może przyprawić niemały zawrót głowy. Wycieranie kurzy, zmiana pościeli, odkurzanie, a do tego mycie podłogi... Każda gospodyni wie, że takie porządki mogą zająć wieczność. Na szczęście istnieją pewne triki, które sprawią, że zaoszczędzisz sporo czasu, a przy tym Twój dom zawsze będzie wyglądał perfekcyjnie! Szykuj się na test białej rękawiczki, oto 8 sposobów na dokładne posprzątanie!

#1 Poodkurzaj każdy zakamarek

Jeśli nie masz specjalnej końcówki do odkurzacza wystarczy, że weźmiesz papierową rolkę (np. taką po papierze toaletowym). Przyłóż ją do ssawki, a następnie poodkurzaj trudno dostępne miejsca.

#2 Użyj piankowego makaronu

W ten sposób szybko napełnisz wiadro!

#3 Zrób porządki z przyrządami do sprzątania

Duża ilość szczotek, szufelek i mopów może narobić bałaganu. Wystarczy plastikowy haczyk i trytki, a problem zniknie.

#4 Odkurzaj rozsądnie

Ten trik z pewnością spodoba się każdej kobiecie, która często gubi drobne elementy. Jeśli zdarza Ci się upuścić np. zapięcie od kolczyka lub Twoje dziecko zgubiło gdzieś klocek Lego, wystarczy, że na ssawkę od odkurzacza przymocujesz kawałek materiału.

#5 Wykorzystaj gumową rękawicę

Zabezpieczy ona Twoje dłonie przed środkami czyszczącymi oraz przyda się, aby pozbierać kurz i sierść zwierząt. Zdarza się, że odkurzacz nie radzi sobie z całym brudem, zwłaszcza jeśli mamy dywany lub wykładziny.

#6 Odśwież swoje podłogi

Jeśli chcesz, żeby Twoje podłogi błyszczały jak w reklamie wystarczy, że do wiadra z ciepłą wodą umieścisz torebkę z czarną herbatą. Myj podłogę do momentu, gdy woda nie zrobi się zimna, a następnie ponownie napełnij wiadro ciepłą wodą.

#7 Użyj środka do czyszczenia dywanu, aby wyczyścić przestrzeń między panelami

Pozostaw środek na 10 minut, a następnie dokładnie wyszoruj dane miejsce. Na koniec umyj podłogę.

#8 Pozbądź się problemu wypadającego brudu z szufelki

Jeśli podczas zamiatania pył i brud wysypują się z szufelki wystarczy, że przed sprzątaniem umieścisz szufelkę pod bieżącą wodą. Kiedy skończysz zamiatać użyj ręcznika papierowego, aby umieścić brud w śmietniku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także