InspiracjeMiejsca9 miejsc na ziemi, które odwiedzają tylko najdzielniejsi turyści

9 miejsc na ziemi, które odwiedzają tylko najdzielniejsi turyści

9 miejsc na ziemi, które odwiedzają tylko najdzielniejsi turyści

30.04.2022 07:47, aktual.: 30.04.2022 13:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obecnie nasze podróże wyglądają inaczej, niż rok temu... W normalnej sytuacji wyjeżdżalibyśmy coraz dalej i dalej, żądni nowych wrażeń. A co powiecie na destynacje, które są uważane za okropnie straszne dla ludzi?

W Polsce mamy co prawda też takie miejsca: Kaplica Czaszek w Czermnej w Kotlinie Kłodzkiej, Góra Krzyży (Wasilków) w pobliżu Białegostoku, straszny z nazwy Zakręt Śmierci i oczywiście Oświęcim... Ale dzisiaj zaprezentujemy 9 miejsc dla najodważniejszych turystów, które znajdują się poza Polską.

9. Kaplica Kości - Portugalia

Ta kaplica znajduje się w Évora w Portugalii i jest jednym z najbardziej znanych zabytków miasta. Kaplica ma swoją nazwę od ścian pokrytych i ozdobionych ludzkimi czaszkami i kośćmi.

wikipedia.commons
wikipedia.commons

Kaplica Kości została zbudowana w XVI wieku przez franciszkańskiego mnicha, który chciał w ten sposób przekazać swoim braciom, że życie jest krótkie. Właśnie dlatego ściany są pokryte kośćmi. Przy wejściu do kaplicy znajduje się napis: Nós ossos que aqui estamos pelos vossos esperamos. Można to przetłumaczyć, tak jak "my, kości, które tu czekamy".

wikipedia.commons
wikipedia.commons

8. Hoia Forest - Rumunia

Hoia Forest znajduje się w Transylwanii i słynie z różnych opowieści o zjawiskach paranormalnych. Według legendy las został nazwany na cześć pasterza, który kiedyś wszedł do lasu ze zwierzętami i zniknął wraz z nimi w gęstej mgle. Nie znaleziono żadnych śladów napadu.

wikipedia.commons
wikipedia.commons

Wielu badaczy twierdzi, że wystraszyli się, a nawet spanikowali, bo słyszeli różne głosy podczas pobytu w lesie - wszystko z niewyjaśnionych powodów. Niektórzy z nich są przekonani, że widzieli tam UFO; inni są pewni, że spotkali duchy. Trudno w to uwierzyć, mimo że istnieją zdjęcia, które rzekomo uchwyciły te wydarzenia. Ale czy jest lepsze miejsce niż Transylwania, aby wydarzyło się coś takiego?

pinterest.com
pinterest.com

7. Wzgórze Krzyży - Litwa

Wzgórze Krzyży jest świętym miejscem na Litwie i znane jest z ogromnej liczby krzyży. Według niektórych obliczeń w latach 90-tych było ich około 50 000.

wikipedia.commons
wikipedia.commons

Miejsce to nie jest cmentarzem, ale pojawia się tam wciąż coraz więcej krzyży. Ludzie wierzą, że jeśli zostawią krzyż na wzgórzu, będą mieć szczęście. Nie ma dokładnych informacji o czasie i przyczynach, dla których to wzgórze powstało.

wikipedia.commons
wikipedia.commons

6. Ścieżka króla - Hiszpania

El Caminito del Rey to po hiszpańsku „Ścieżka króla”. Była to betonowa konstrukcja ze stalowymi szynami w skale. Ścieżka znajduje się między wodospadami Chorro i Gaitanejo w Maladze w Hiszpanii i jest bardzo wysoko nad ziemią. Ścieżka ma niecałe 3 km długości i zaledwie metr szerokości.

Obecnie po remoncie jest o wiele bezpieczniejszym szlakiem, ale nadal robi wrażenie...

Obraz

El Caminito del Rey została zbudowana w 1905 roku jako ścieżka pomocnicza dla robotników, którzy budowali tamę. Ścieżka służyła do przejścia z jednej strony kanionu na drugą. Nazwa „Króla” została nadana ścieżce po tym, jak Alfonso XIII, król Hiszpanii, szedł po niej podczas ceremonii otwarcia.

wikipedia.commons
wikipedia.commons

5. Wiszące trumny - Filipiny

Sagada jest bardzo atrakcyjna dla turystów, ponieważ obszar ten był kiedyś częścią oceanu. Teraz jest tam mnóstwo jaskiń, które wielu obcokrajowców na Filipinach chce odwiedzić. Oprócz jaskiń w Sagadzie jest wiele skał, a na jednej z nich można zobaczyć wiszące trumny.

wikipedia.commons
wikipedia.commons

To cmentarz... Pogrzeb w wiszących trumnach to bardzo stara tradycja, a trumny zostały wyrzeźbione z litych kawałków drewna. Po umieszczeniu zmarłego w środku trumnę postawiano na bardzo wysokich klifach (do 380 stóp) lub w jaskiniach. Według legendy góry były drabiną między Ziemią a niebem.

wikipedia.commons
wikipedia.commons

4. Gonitwa z bykami - Hiszpania

Encierro to tradycja, w której ucieka się przed bykami, które zostały celowo wypuszczone. Jest to wciąż popularna forma rozrywki w wielu wioskach w Hiszpanii. Najpopularniejsze encierro odbywa się w Pampelunie podczas festiwalu San Fermín.

wikipedia.commons
wikipedia.commons

Trasa wynosi około 1 km i każdy może wziąć udział w tej gonitwie - nawet turyści. Encierro zaczyna się od wystrzału petardy. Wypuszcza się wtedy byki, a uczestnicy uciekają przed nimi. Nie ma zasad, że trzeba przebiec cały dystans. Więc jeśli czujesz, że jesteś w niebezpieczeństwie, możesz się po prostu gdzieś ukryć.

wikipedia.commons
wikipedia.commons

3. Katakumby Kapucynów - Włochy

W Palermo we Włoszech znajdują się katakumby, w których pochowano ponad 8 000 osób. To miejsce jest jedną z najsłynniejszych wystaw mumii.

wikipedia.commons
wikipedia.commons

Katakumby zostały zbudowane pod koniec XVI wieku, kiedy wzrosła liczba zakonników klasztoru Capucci. Potrzebowali więcej miejsc do pochówku... W XVIII-XIX wieku miejsce to stało się luksusowym miejscem pochówku duchowieństwa i rodzin burżuazyjnych. Katakumby zostały oficjalnie zamknięte dopiero w 1882 roku. Od tamtej pory nikogo tam nie pochowano.

wikipedia.commons
wikipedia.commons

2. Wrak statku - Wyspy Salomona

To miejsce jest niedostepnym terytorium dla statków, ze względu na podwodne rafy. W 2000 r. Liberyjski statek wycieczkowy World Discoverer utknął w pobliżu Wysp Salomona na Oceanie Spokojnym. Żaden z pasażerów nie został ranny, ale nie było sposobu na uratowanie samego statku, więc stał się domem dla ryb i innych morskich stworzeń.

reddit.com
reddit.com

1. Cmentarz samochodowy - Bästnas w Szwecji

To miejsce wygląda jak nowa promocja filmu o zombie, ale w rzeczywistości jest to prawdziwe miejsce w Szwecji.

instagram
instagram

To cmentarzysko obejmuje prawie 1000 samochodów z połowy ubiegłego wieku. Miejsce to znajduje się na granicy z Norwegią, 2 godziny drogi od Oslo.

instagram
instagram

Ciekawostka

Ta niezwykła rzeźba znajduje się na pustyni Atacama w Chile. To ludzka ręka, z czego 1/4 znajduje się pod ziemią. Mano del Desierto to bardzo popularne miejsce dla twórców reklam i teledysków. Często jest malowane graffiti na niej, więc rząd wysyła nawet robotników, aby rzeźbę czyścić.

wikipedia.commons
wikipedia.commons

Rzeźba została zbudowana przez chilijskiego rzeźbiarza Mario Irarrázabala. Jest zbudowana z betonu na żelaznej podstawie. Według autora ma wyrażać ludzką niesprawiedliwość, samotność i cierpienie, a imponujący rozmiar wyraża wrażliwość i bezradność. Mano del Desierto zostało zaprezentowana 28 marca 1992 r.

wikipedia.commons
wikipedia.commons

Czy zgadzasz się, że te miejsca są naprawdę przerażające? A znasz kilka odpowiedników takich miejsc w Polsce? Bo ja tak!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także