UrodaFryzury9 najpopularniejszych błędów, które popełniamy przy pielęgnacji włosów według fryzjerki!

9 najpopularniejszych błędów, które popełniamy przy pielęgnacji włosów według fryzjerki!

9 najpopularniejszych błędów, które popełniamy przy pielęgnacji włosów według fryzjerki!
17.06.2020 12:06, aktualizacja: 17.06.2020 13:47

Uwagi profesjonalnych fryzjerów na pewno są warte naszej uwagi. Oto najczęstsze błędy, jakie wg nich popełniamy przy pielęgnacji włosów. Jakie to błędy?

1. Zbyt częste mycie włosów - myj je co drugi dzień, a najlepiej co trzeci!

freepik.com
freepik.com

Ludzie narzekają na swoje tłuste włosy i nie mają pojęcia, że są tłuste dlatego, ponieważ myją je zbyt często. Im częściej myjesz włosy, tym Twoja skóra głowy musi nadmiernie kompensować brak naturalnego nawilżenia.

Jeśli codziennie uprawiasz intensywny sport, długie przerwy między myciem włosów mogą być nierealne, ale nawet samo płukanie ich jest lepsze niż codzienne mycie szamponem.

Zaprzyjaźnij się z tzw. suchym szamponem!

2. Za wysoka temperatura urządzeń do modelowania włosów.

instagram.com
instagram.com

Polecam ustawić temperaturę między 160 a 170 stopni i zwiększyć ją tylko wtedy, gdy taka temperatura naprawdę nie wystarczy do ułożenia Twoich włosów.

I nie zapomnij użyć preparatów ochronnych do włosów przy modelowaniu! Jeśli stylizujesz włosy, taki kosmetyk powinien być Twoim najlepszym przyjacielem.

3. Szczotkowanie włosów na mokro.

freepik.com
freepik.com

Jak już czeszesz włosy na mokro, to zawsze używaj grzebienia z szerokimi zębami albo palców rąk.

I zaczynaj od końcówek, rozczesując włosy coraz wyżej.

4. Skracanie samemu grzywki.

freepik.com
freepik.com

Jeśli zamierzasz skracać grzywkę sama w domu, upewnij się, że twoje włosy są czyste, suche i ułożone w miarę naturalnie tak, jak byś je miała wymodelowane na wyjście. Wtedy będziesz bardziej świadoma ich długości.

NIGDY nie tnij grzywki w linii poziomej. Zamiast tego po prostu tnij ją małymi etapami. Jeśli potem grzywkę rozczeszesz, błędy nie będą tak zauważalne.

5. Nie obcinanie włosów.

instagram.com
instagram.com

Są klienci, którzy nie pozwalają nawet przyciąć milimetra włosów, ponieważ chcą mieć je „długie”. Ale Twoje włosy ciągle rosną, więc jeśli minął rok od ostatniego cięcia, to włosy stały się już łamliwe i powinny być podcięte.

Rozdwojone końcówki na dłuższą metę jeszcze bardziej uszkadzają twoje włosy.

6. Płukanie zimną wodą jest lepsze dla skóry głowy niż ciepłą lub gorącą.

freepik.com
freepik.com

Płukanie zimną wodą pomaga zachować kolor włosów i sprawia, że ​​stają się bardziej lśniące.

7. Nie rozjaśniaj włosów w domu!

instagram.com
instagram.com

Rozjaśniacz nie pieni się, więc próba równomiernego rozłożenia go na włosach jak szampon doprowadzi tylko do tragedii i wydasz mnóstwo pieniędzy na ratowanie włosów u fryzjera!

Ponadto rozjaśniacz działa szybciej u nasady, więc jeśli zdecydujesz się rozjaśnić swoje włosy, NIE NALEŻY zaczynać od włosów przy głowie! Nałóż rozjaśniacz najpierw w połowie włosów, następnie na końcach, a dopiero potem na odrosty.

8. Nie używasz nasadki dyszy w suszarce.

instagram.com
instagram.com

Kiedy suszysz włosy bez nasadki na dyszę suszarki, po prostu przytykasz gorący metalowy ruszt, który znajduje się w suszarce, do twoich biednych włosów.

9. Jeśli masz kręcone włosy, znajdź specjalistę od loków.

instagram.com
instagram.com

W szkołach fryzjerskich nie uczą, jak ścinać loki, więc przeciętny fryzjer podejdzie do loków podobne jak do strzyżenia prostych włosów - czyli, na mokro. Ale ktoś, kto przeszedł szkolenie na lokach udowodni Ci to, obcinając włosy na sucho i skupiając się bardziej na ich kształcie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także