25 bezsensownych opakowań produktów, które w absurdalny sposób zaśmiecają naszą planetę

Na pewno wiesz, że obecnie wiele firm stara się zminimalizować swój ślad ekologiczny, poprzez usuwanie niepotrzebnego plastiku i opakowań. Niestety jest jeszcze sporo marek, które chyba zapomniały o ekologii i w ogóle nie przejmują się naszą planetą... Chociaż jak można zapakować jedną tabletkę leku w 3 warstwy plastiku lub pakować każde winogrono osobno? Okazuję się, że oczywiście można! Ale po co? Oto najbardziej "pomysłowe" i absurdalne opakowania, które mogły powstać.

Obrazek

#1 Gdyby tylko banany miały własne, naturalne, biodegradowalne opakowania...

Obrazek
imgur.com

#2 Kto wpadł na taki głupi pomysł, żeby rozbić skorupkę jajek i sprzedawać żółtka i białka w plastikowych torebkach...

Obrazek
reddit.com

#3 Jedna malutka tabletka i sposób jej zapakowania

Obrazek

#4 Hotel który proponuje swoim gościom osobno zapakowane kostki cukru

Obrazek
twitter.com

#5 Na wypadek gdybyś zapomniał zrobić kanapek i nie mógł zrobić sobie ich zrobić z bułki...

Obrazek
reddit.com

#6 "A więc tak została dostarczona mi moja darmowa próbka pomadki"

Obrazek
imgur.com

#7 Kolejne absurdalne opakowanie: dwa źdźbła trawy cytrynowej zapakowane oczywiście w plastik

Obrazek
instagram.com/pointless_packaging

#8 Olej palmowy zapakowany w plastik, który jest zapakowany w jeszcze większy plastik

Obrazek
reddit.com

#9 "Zamówiłem mały kawałek magnesu"

Obrazek
reddit.com

#10 "Powiedz nie plastikowi" - szkoda, że worek z tym hasłem jest spakowany w plastik

Obrazek
reddit.com

#11 W Hong Kongu w sklepach możesz znaleźć osobno zapakowane truskawki, które znajdują się w pudełku wykonanym z plastiku i papieru

Obrazek
reddit.com

#12 Wstępnie pocięte kawałki papryki zapakowane w plastik - co za absurd!

Obrazek
reddit.com

#13 Ktoś mi powie po co?!

Obrazek
reddit.com

#14 Dalej nie rozumiem po co pakować w plastik owoce, które mają swoją własną łupkę

Obrazek
reddit.com

#15 Kolejne absurdalne opakowania...

Obrazek
instagram.com/pointless_packaging

#16 "Płyta jest niepotrzebna!" - skoro jest niepotrzebna dlaczego wysyłacie takie opakowania?

Obrazek
imgur.com

#17 Tyle opakowania tylko dla małej buteleczki z 30 tabletkami

Obrazek
reddit.com

#18 "Zamówiłem parasolkę na amazon.com i przyszła zapakowana w 50 warstw dodatkowego opakowania, którym sam mogłem się owinąć"

Obrazek
reddit.com

#19 W czym to opakowanie miałoby pomóc?

Obrazek
reddit.com

#20 „Myślałem, że pomogę trochę środowisku, kupując patyczki z biodegradowalnymi końcówkami, jednak przyjechały zapakowane w plastik..."

Obrazek
reddit.com

#21 Po co kupować zapakowane już pokrojone awokado, skoro można je pokroić samemu?

Obrazek
imgur.com

#22 Wygląda na to, że naturalna skórka jest niewystarczającym zabezpieczeniem

Obrazek
instagram.com/itsfelyn

#23 Dość poważne opakowanie jak na taki niewielki kawałek steka

Obrazek
instagram.com/pointless_packaging

#24 Ale to tak na serio?

Obrazek
reddit.com

#25 Czy to nie jest miłe i całkowicie bezsensowne, aby pakować winogrona w pojedynkę?

Obrazek
reddit.com
Wybrane dla Ciebie
ZACZEKAJ! ZOBACZ, CO TERAZ JEST NA TOPIE