PoradyAby wyczyścić mocno zabrudzony po majówce ruszt grilla, wystarczy 1 produkt z kuchni

Aby wyczyścić mocno zabrudzony po majówce ruszt grilla, wystarczy 1 produkt z kuchni

Jak wyczyścić mocno zabrudzony ruszt grilla, fot. Genialne.pl. Gettyimages
Jak wyczyścić mocno zabrudzony ruszt grilla, fot. Genialne.pl. Gettyimages
Manuel

07.05.2023 11:21, aktual.: 07.05.2023 12:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sezon grillowy rozpoczął się już na dobre. Jeśli nie czyścisz swojego sprzętu na bieżąco po każdorazowym użyciu, to pewnie pozostało na nim dużo brudu i przypieczonych resztek. Pokażemy ci, jak wyczyścić ruszt grilla z nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń.

Ruszt grilla jest miejscem, gdzie zbiera się najwięcej resztek. Jeśli je tak po prostu pozostawisz, to przy najbliższych grillowaniach będą wytapiały się z nich i spalały na węglach trujące związki chemiczne, które zanieczyszczą i zatrują przyrządzane przez ciebie jedzenie. Dlatego tak ważne jest, aby zawsze bardzo dokładnie wyczyścić ruszt. Jest prosty sposób, który pozwala poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi resztkami.

Jak wyczyścić ruszt grilla, kiedy jest naprawdę brudny?

Najprostszym, ale zarazem bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się trudnych, zapieczonych na ruszcie resztek jest użycie tabletek do zmywarki. Kostki te są zazwyczaj skupiskiem skondensowanych detergentów o bardzo dużej sile czyszczenia. Wystarczy, że zamoczysz ruszt w wodzie (najlepiej niedługo po tym, jak grill był używany i ruszt nie wystygł jeszcze w pełni). Następnie odpakuj pojedynczą kostkę do zmywarki i po prostu weź do ręki. Teraz możesz zabrać się za szorowanie.

Jak wyczyścić ruszt grilla, fot. getty images
Jak wyczyścić ruszt grilla, fot. getty images

Czyszczenie rusztu grilla kostką do zmywarki

Zacznij nią szorować całą powierzchnię rusztu. Tam, gdzie będzie to konieczne, skup się na najbardziej opornych zabrudzeniach. Zejdą dużo łatwiej niż gdybyś użył tradycyjnych środków (np. płynu do mycia naczyń). Możesz sobie pomóc szorstką gąbką, ale zazwyczaj sama tabletka do zmywarki daje sobie świetnie radę. W stosunkowo krótkim czasie powinieneś uwinąć się z całą robocizną. Na koniec przepłucz dokładnie ruszt pod bieżącą wodą (ciepłą lub letnią). Przy tej metodzie czyszczenia musisz pamiętać jednak o jednym — kostka do zmywarki nie należy do najbardziej naturalnych środków. Dlatego tak bardzo ważne jest dokładne opłukanie rusztu po zakończeniu czyszczenia. Jeśli ten etap zaniedbasz, to do twoich potraw przy następnym grillowaniu może przeniknąć wiele trujących związków.

Jak wyczyścić mocno zabrudzony ruszt grilla, fot. getty images
Jak wyczyścić mocno zabrudzony ruszt grilla, fot. getty images

7 sposobów na udanego GRILLA. Wypróbuj je koniecznie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także