PoradyLajfhakiAby znaleźć toaletę, będąc w podróży, potrzebny mi tylko telefon. Nie ma nic prostszego!

Aby znaleźć toaletę, będąc w podróży, potrzebny mi tylko telefon. Nie ma nic prostszego!

jak znaleźć toaletę w podróży, fot. Gettyimages
jak znaleźć toaletę w podróży, fot. Gettyimages
20.07.2023 09:22

Znajdując się w nowym miejscu, każdy ma problem z poczuciem się pewnie. Jednak prawdziwy kłopot pojawia się, kiedy mamy potrzebę fizjologiczną. Sprawdź, jak znaleźć toaletę w podróży.

Czas wakacji to idealna pora na podróże i odpoczynek. Mimo to nawet najprzyjemniejszy wypad może stać się stresujący, kiedy nie można znaleźć toalety. Wiele osób czuje się wtedy skrępowanych zaistniałą sytuacją. Mamy na to sprytny oraz dyskretny sposób.

Jak znaleźć toaletę w podróży?

Żyjąc w XXI wieku, należy korzystać ze współczesnej technologii nie tylko do wirtualnej komunikacji lub oglądania śmiesznych filmików. Z pomocą przychodzą aplikacje, które szybko odnajdą toalety w twojej okolicy. Pierwsza z nich to Toilet Finder, która znajduje toalety na całym globie. Warto dodać, że działa tylko w języku angielskim, ale za to pokazuje, gdzie możemy skorzystać bezpłatnie z toalety. Co ciekawe, oblicza też odległość, a nawet pokazuje opinie innych. Po zaznaczeniu wybranego obiektu na mapie automatycznie uruchamia się nawigacja, dzięki której można szybko dojść do toalety. W zakładce Community odnaleźć można nietypowe wystroje toalet, które są jedyne w swoim rodzaju. Przykładowo w Houston znajduje się toaleta ze szkła, z której można obserwować przechodniów, a oni nie widzą kompletnie nic.

Obraz

Pozostałe aplikacje na smartfona

Druga w kolejności jest aplikacja Flush, która również opiera się na języku angielskim. Zawarta została w niej mapa, która pokazuje nam wszystkie dostępne w okolicy toalety. Co ciekawe, to sami możemy dodawać na niej punkty z WC, aby inni użytkownicy mogli z nich korzystać. Mimo to, nie można dodawać w aplikacji ocen miejscom, co jest dla wielu na minus. Na podstawie dynamicznego rozwoju Stowarzyszenie Miasto w Warszawie stworzyło akcję, która ma na celu zwrócić uwagę na małą ilość toalet publicznych w stolicy. Za pomocą mediów społecznościowych oznajmili, że stworzono aplikację AirPnP. Jej działanie polega na tym, aby osoby prywatne udostępniały swoje toalety w zamian za pieniądze z aplikacji. Jednak pomysł ten był tylko żartem, który wzbudził niemałe kontrowersje w sieci. Warto zainstalować na telefonie taką aplikację, która z pewnością ułatwi poszukiwania oraz oszczędzi niepotrzebnych nerwów.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także