PoradyLajfhaki10 rzeczy, które przyciągają przeciwną płeć. Działają jak magnes!

10 rzeczy, które przyciągają przeciwną płeć. Działają jak magnes!

instagram.com
instagram.com
Katarzyna

22.05.2020 13:33, aktual.: 22.05.2020 20:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rozmawiając ze swoimi znajomymi na pewno czasami schodzicie na temat płci przeciwnej. Niektóre kobiety marzą o wysokim, niebieskookim blondynie, z kolei inne pragną ciemnowłosego mężczyznę z długą brodą, który całymi dniami chodzi w koszulach w kratę. Niezależnie od Twoich preferencji, są pewne kryteria które nie są tak oczywiste jak kolor oczu czy włosów.

Naukowcy od wielu lat starają się dowiedzieć co przyciąga do siebie ludzi, czego nie lubimy, a czego pożądamy. Dlatego zaraz dowiesz się, jakie cechy działają na nas jak magnes!

#1 Zapach

Obraz

Woń naszego ciała, a także perfum, może przyciągać lub odpychać człowieka. Zazwyczaj zapach czosnku całkowicie niszczy romantyczną atmosferę, to mimo to mężczyźni powinni jeść go jak najwięcej. Według badań naukowców, woń czosnku przyciąga kobiety, ta zależność nie działa jednak na odwrót. Mężczyźni lgną do kobiet, które pachną słodko jak pączek lub popcorn. Dlatego też warto zwrócić uwagę na odpowiednie kompozycje perfum, które mogą ułatwić zwrócenie uwagi płci przeciwnej.

#2 Mimika

Obraz

W 2011 roku naukowcy próbowali dowiedzieć się, czy mimika przyciąga mężczyzn i kobiety do płci przeciwnej. W badaniach wzięło udział ponad 1000 osób. Każdej osobie pokazano zdjęcia osób o zupełnie odmiennych emocjach. Okazuje się, że mężczyźni częściej interesują się kobietami, które więcej się uśmiechają i mają szczęśliwe oczy, z kolei kobiety często flirtują z mężczyznami o dumnych i tajemniczych wyrazach twarzy. Naukowcy dowiedzieli się również, że wnioski te są zgodne z normami ewolucyjnymi i kulturowymi.

#3 Aktywna mowa ciała

W 2016 r. Naukowcy obserwowali ludzi podczas szybkiego randkowania. Pomogło im to dowiedzieć się, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety preferują partnerów z aktywnym mową ciała. Randkowicze dużo częściej chcieli umówić się z osobą, która podczas mówienia poruszała rękami czy głową. To samo dotyczy zdjęć. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety uważają, że osoby złapane w ruchu są bardziej atrakcyjne niż osoby, które zostały ustawione do fotografii.

#4 Włosy

Pewnie Cię to nie zdziwi jednak mężczyźni częściej zalecają się do kobiet z długimi włosami. Naukowcy twierdzą, że zależy to od ewolucji - jeśli kobieta ma długie włosy, oznacza to, że jej organizm rozwija się szybko i zdrowo, a to oznacza, że będzie w stanie dostarczyć mężczyźnie zdrowe dziecko. Z kolei jeśli chodzi o kobiety, to zazwyczaj jest to kwestia gustu. Jedne lubią mężczyzn o długich włosach, inne o krótszych. Te preferencje mogą się zmieniać przez całe życie.

artofwysocki / instagram
artofwysocki / instagram

#5 Muzyka

4 lata temu naukowcy przeprowadzili badania na grupie ponad 1500 kobiet. Badane osoby przesłuchiwały muzykę, a następnie musiały wybrać te kompozycje, które wydają im się przyjemniejsze i bardziej atrakcyjne. Większość kobiet preferowała muzykę skomplikowaną i tę stworzoną przez mężczyzn. Niestety takich eksperymentów nie przeprowadzono na grupie męskiej, dlatego też ciężko sprawdzić czy istnieje związek między atrakcyjnością kobiety, a jej gustem muzycznym.

#6 Podobieństwo do rodziców

Brytyjscy naukowcy odkryli, że kobiety często zwracają uwagę na mężczyzn, którzy mają ten sam kolor oczu czy włosów co ich ojcowie. To samo dotyczy się facetów - wybierają oni kobiety, podobne do swoich matek. Oczywiście ta zależność nie zawsze działa, a podobieństwa dotyczą się nie tylko wyglądu fizycznego, lecz również cech charakteru.

#7 Zwierzęta

Izraelscy naukowcy także postanowili sprawdzić zależności między atrakcyjnością płci przeciwnej. W badaniu postanowili sprawdzić, jak posiadanie zwierzęcia oddziałuje na kobiety i mężczyzn. Za każdym razem gdy mężczyzna pojawiał się z psem, natychmiast wydawał się on bardziej atrakcyjny dla kobiety. Najprawdopodobniej wynika to z faktu, iż posiadanie zwierzaka oznacza troskliwość oraz gotowość do długotrwałego związku. Z kolei dla mężczyzn nie ma większego znaczenia czy kobieta ma pupila, czy nie.

#8 Altruizm

Altruistyczne zachowanie to kolejna rzecz, która przyciąga zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Naukowcy uważają, że jest to cecha genetyczna: zachowanie altruistyczne wskazuje, że dana osoba prawdopodobnie będzie opiekuńczym rodzicem i przekaże swoje geny następnym pokoleniom.

#9 Rozmiar buta

freepik.com/
freepik.com/

Mężczyźni z reguły szukają partnerki, która będzie mniejsza, dlatego też są częściej przyciągani przez kobiety o mniejszym rozmiarze buta. Z kolei kobiety mają na odwrót. Zdecydowanie przychylniej patrzą na facetów z dużą stopą.

Z powodu ewolucji zawsze staramy się szukać partnera, który będzie miał najlepsze geny. Dlatego też wysoki, przystojny mężczyzna ma przewagę. Ale dla długotrwałego związku ważne jest, aby partner zaopiekował się kobietą i nigdy jej nie opuszczał. Według kobiet, mężczyźni średniego wzrostu i mniejszego rozmiaru buta będą odgrywać tę rolę znacznie lepiej niż ktokolwiek inny.

#10 Podobna atrakcyjność

Czy często widzisz pary, w których jeden z partnerów jest o wiele bardziej atrakcyjny niż inne? Wierzcie lub nie, nie zdarza się to często. Naukowcy odkryli, że zarówno mężczyźni jak i kobiety są bardziej skłonni wybierać partnera, który jest równie atrakcyjny jak oni. Dlatego też atrakcyjne osoby są bardziej wybredne i szukają partnera, który będzie równie atrakcyjny co one.

Zgadzasz się z badaniami naukowców? Na co zwracasz uwagę podczas spotkania z płcią przeciwną? Daj nam znać w komentarzu!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także