PoradyLajfhakiBabciny sposób, dzięki któremu zapomnisz o pluskwach w domu

Babciny sposób, dzięki któremu zapomnisz o pluskwach w domu

cytryny na pluskwy fot. freepik
cytryny na pluskwy fot. freepik
02.09.2023 10:54

Pluskwy są dość uciążliwe i mogą dostać się do domu na naszych ubraniach lub bagażu. Jeśli jesteś fanem starych mebli, miej świadomość, że na nich też mogą żerować. Pomożemy ci się ich pozbyć na wypadek inwazji. Oto jak działa cytryna na pluskwy.

Insekty te można spotkać w wielu miejscach. Najczęściej są w niepranych tapicerkach w pociągach, starych dywanach czy kanapach. Dlatego, aby się nie zalęgły, warto dbać o porządek w domu i dokładnie czyścić tapicerki. Podpowiadamy, w jaki sposób usunąć je z domu.

Jak pozbyć się pluskiew z domu?

Pluskwy bytujące w domu, fot. Wikimediacommons
Pluskwy bytujące w domu, fot. Wikimediacommons

Domowy sposób - cytryna na pluskwy

Cytrynę możesz wykorzystać jako odstraszacz na pluskwy na kilka sposobów. Pierwszy to zrobić z niej roztwór z dodatkiem wody. Po prostu wyciśnij cytrynę, a jej sok rozcieńcz z wodą w proporcji 1:1: Tak przygotowaną mieszanką spryskaj zakamarki domu - dla lepszego efektu możesz zrobić to na całe pomieszczenia, a nie poszczególne punkty. Drugi sposób to rozłożenie plasterków cytryny tam, gdzie żerują pluskwy, a zwłaszcza w miejscu, w którym podejrzewasz, że uwiły sobie gniazdo. Wymieniaj plasterki co 3-4 dni, kiedy zauważysz, że już wyschły. Trzymaj je na talerzyku, aby nie zabrudziły mebli, pościeli czy innych elementów wyposażenia domu. Trzeci sposób to użycie olejku eterycznego o zapachu cytrynowym, którym spryskaj wacik, a następnie ułóż w zakamarkach mieszkania - możesz też rozpylić go w dyfuzorze. Oto sposoby, dzięki którym nie tylko pozbędziesz się pluskiew, ale także ochronisz mieszkanie przed kolejnym atakiem.

cytryna odstrasza pluskwy, fot. Freepik
cytryna odstrasza pluskwy, fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także