PoradyLajfhakiBazgroły świadczą o naszej osobowości. Potwierdzają to grafolodzy

Bazgroły świadczą o naszej osobowości. Potwierdzają to grafolodzy

Bazgroły świadczą o naszej osobowości. Potwierdzają to grafolodzy
Katarzyna

25.04.2022 09:00, aktual.: 25.04.2022 15:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nasz umysł jest zawsze w trybie pracy, zwłaszcza gdy aktywnie ćwiczymy lub zdajemy trudny egzamin. Podczas wysiłku i pracy umysłowej, nasz organizm pompuje krew i utrzymuje stały puls naszego serca. Dlatego nasz mózg jest zawsze w ruchu i odsuwa jedne myśli, aby zrobić miejsca dla następnych. Ale co się dzieje z tymi teoretycznie "nieobecnymi" myślami? Jak to się dzieje, że nasz umysł odsuwa je na bok? Jeśli masz pod ręką długopis i kawałek papieru, zaczynasz rysować nieprzemyślane bazgroły. Myślisz, że te rysunki nic nie znaczą? Specjalnie przygotowaliśmy listę "bazgrołów", które pomogą Wam odgadnąć skrywane emocje i odsuwane przez umysł myśli.

Jeśli jesteś ciekaw co Twoje bazgroły mogą oznaczać, weź kawałek papieru i zacznij rysować co tylko zechcesz! Następnie przeczytaj co to może oznaczać!

#1 Wizerunek ludzi

Obraz

Czy kiedykolwiek przyłapałaś się rysując takiego człowieczka? Ruth Rostron, znany grafolog, zrobiła research analizując bezmyślne bazgroły. Stwierdziła, że jeśli kiedyś narysowałaś ludzika to oznacza, że jesteś zdenerwowana lub jesteś w niekomfortowej sytuacji i pragniesz się z niej wyplątać. Stresujesz się swoimi codziennymi obowiązkami i czujesz się przez nie uwięziona. Może się również zdarzyć, że jesteś niestabilna emocjonalnie i starasz się jak izolować od innych osób.

#2 Oczy

Obraz

Bazgroły odzwierciedlające oczy reprezentują naszą duszę lub sposób w jaki postrzegamy świat. Duże, otwarte oko oznacza, że jesteś osobą towarzyską i odważną. Przerażone oko wskazuje na strach, szczególnie ze względu na bycie obserwowanym lub przed osobami nieznajomymi. Z kolei zamknięte oczy sugerują chęć zamknięcia się w sobie i uniknięcia problemów, które spotykają Cię w codziennym życiu. Może to też oznaczać, że ignorujesz swoje pragnienia.

#3 Twój podpis

Obraz

Jeśli się podpisujesz może to oznaczać, że jesteś osobą egocentryczną, pewną siebie i dążącą do określonego celu. Osoby, które tworzą swój pełny podpis (imię i nazwisko) są pewne siebie, lecz są też postrzegane jako indywidualiści i osoby, które dążą do celu bez względu na wszystko.

#4 Zwierzęta

Obraz

Jeśli narysowałeś konkretne zwierzę, oznacza to że próbujesz je naśladować w codziennym życiu. Osoby, które np. rysują lwa mogą się do niego upodabniać. Uważają się za lepszych od innych. Ci, którzy rysują lisa są przebiegli, z kolei Ci którzy tworzą wizerunek wilka kierują się w swoim życiu złością.

# 5 Kwadraty, trójkąty, figury geometryczne

Obraz

Ludzie, którzy rysują figury geometryczne mają jasno zdefiniowane cele i wiedzą czego chcą w życiu. Jeśli należysz do grona takich osób, potrafisz dobrze planować i często świetnie zarządzasz. Ale mimo to jesteś nadmiernie ostrożna i czasem nieufna.

#6 Strzałki

Obraz

Strzałki wskazują, że zmierzasz w określonym kierunku. Zdecydowałaś, co chcesz robić w życiu i jesteś zaangażowana i gotowa do  ukończenia konkretnych rzeczy. Jeśli twoja strzała wskazuje w górę, oznacza to, że Twoje podejście do życia jest ukierunkowane na ludzi - jesteś ekstrawertykiem. Jeśli wskazuje prosto lub w dół -  jesteś introwertykiem lub jesteś skupiona na sobie. Twoje podejście do życia jest intuicyjne.

#7 Gwiazdki

Obraz

Jeśli zazwyczaj lubisz rysować gwiazdy jako bazgroły oznacza to, że jesteś duszą towarzystwa lub chcesz być w centrum uwagi. Gdy rysujesz dużo gwiazdek, które są od siebie oddalone może to oznaczać, że czujesz się samotnie, jesteś przygnębiona i chcesz się wydostać z niekomfortowej sytuacji.

#8 Kwiaty

Obraz

Bardzo często można spotkać, że ktoś rysuje kwiatki lub nawet całe ogrody! Może to oznaczać, że jesteś zadowolona ze naszego życia lub otoczenia, w którym się znajdujesz. Rysunki dużych kwiatów reprezentują dobre rzeczy, które mają wydarzyć się w przyszłości i jesteś gotowa na ich nadejście.

#9 Krzyże

Obraz

Krzyże często wskazują na negatywne uczucia, takie jak poczucie winy i smutek. Może być to wywoływane stresowymi sytuacjami, które Ci towarzyszą. Przez nie czujesz wstyd i porzucenie.

#10 Domek

Obraz

Symetryczne kształty często reprezentują miłość do porządków oraz nieodpartą chęć uporządkowania otaczających Cię rzeczy. Ludzie, którzy jako swoje bazgroły tworzą domki lub skrzynki, są dobrzy w obliczeniach i przodują w dziedzinach naukowych.

#11 Szachownica

Obraz

Szachownica lub szlaczki oznaczają trudności i problemy, które można rozwiązać dopiero z biegiem czasu. Jeśli stworzyłaś szachownicę może to oznaczać, że czujesz się zakłopotana lub nie możesz uwolnić się z jakieś sytuacji. Myślisz, że przyszłość jest niepewna i komplikowana.

#12 Spirala

Obraz

Spirale sugerują, że nie przejmujesz się tym, co Cię otacza oraz, że nie interesujesz się problemami, które są wokół Ciebie. W środku czujesz się szczęśliwa i gotowa rozwiązać wszystkie trudności, które bezpośrednio Cię dotyczą.

# 13 Kółka i okręgi

Obraz

Okrągłe kształty i kółka często oznaczają, że pragniesz mieć prawdziwego przyjaciela lub oddanego wspólnika, który się Tobą zaopiekuje i wysłucha Twoich problemów. Możliwe, że potrzebujesz pomocy lub kogoś kto będzie przy Tobie - spowodowane jest to depresją i tym, że chcesz, aby mieć kogoś kto pomoże Ci w rozwiązaniu problemów.

#14 Imię innej osoby

Obraz

Jeśli nie jest to spowodowane gorącym uczuciem, do osoby o danym imieniu, to może to oznaczać, że ktoś sprawia Ci problem z którym będziesz wkrótce musiała sobie poradzić.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także