PoradyLajfhakiBezużyteczne produkty kosmetyczne, które ciągle kupujesz

Bezużyteczne produkty kosmetyczne, które ciągle kupujesz

Bezużyteczne produkty kosmetyczne, które ciągle kupujesz
Katarzyna

20.03.2020 08:54, aktual.: 20.03.2020 19:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według badań przeprowadzonych w 2017 roku, przeciętna kobieta używa codziennie około 16 produktów kosmetycznych w tym kremów, podkładów oraz kosmetyków kolorowych. Może być to zaskakujący wynik, jednak patrząc na mnogość różnych produktów dostępnych na rynku można było się spodziewać, że dziewczyny i kobiety mają od groma kosmetyków.

Jednak czy wszystkie kosmetyki są warte swojej ceny? Okazuje się, że mnóstwo z nich jest całkowicie bezużyteczne i można je zastąpić tańszymi odpowiednikami. Jesteś ciekawa o jakie kosmetyki chodzi? Koniecznie czytaj dalej!

Kobiece kremy do golenia oraz pianki

Obraz

Pianki i żele zmiękczają włosy i nawilżają skórę, co skutecznie poprawia golenie nóg. Zawartość kobiecych, jak i męskich artykułów do golenia jest jednak prawie identyczna. Jedyna różnica, jaką mają, to zapach i wygląd opakowania. Jeśli zapach nie ma dla Ciebie większego znaczenia, nie musisz kupować specjalnych "kobiecych" produktów do golenia. Zwłaszcza, że męskie produkty często kosztują znacznie mniej.

Kremy na noc

Obraz

Kremy na noc nie są tak całkowicie bezużyteczne, ponieważ zawierają inne składniki niż kremy na dzień, a to wszystko ze względu na to, że nie działają one pod wpływem promieni słonecznych. Mimo to, dermatolodzy twierdzą, że koszt specjalnych kremów na noc jest zawyżony i nie ma potrzeby ich kupowania, zwłaszcza jeśli używasz odpowiednich produktów kosmetycznych w ciągu dnia.

Paski na zaskórniki

instagram.com/rutinacea_69
instagram.com/rutinacea_69

Zaskórniki pojawiają się z powodu gromadzenia się bakterii i nadmiernych wydzielin skóry u podstawy mieszka włosowego na skórze. Paski, które mają je usuwać mogą także powodować urazy skóry poprzez usunięcie jej warstwy ochronnej. Paski nie do końca pomagają pozbyć się zapchanych porów, dlatego zamiast tego lepiej kup dobry żel oczyszczający lub peeling drobnoziarnisty.

Wody i spraye do twarzy

instagram.com
instagram.com

Zgodnie z reklamami, spraye na twarz pomagają utrzymać nawilżoną skórę twarzy w ciągu dnia i dają uczucie świeżości. Dermatolodzy twierdzą jednak, że jest odwrotnie: wilgoć ze skóry paruje razem z wodą, zawartą w sprayach, co może prowadzić do wysuszenia. Spraye ze składnikami nawilżającymi nie dają takiego efektu. Jednak wysoka cena takich rozpylaczy sprawia, że i tak jest to bezużyteczny zakup.

Kremy do stosowania na szyję

instagram.com
instagram.com

Skóra na szyi jest bardzo cienka i delikatna, dlatego wymaga regularnego nawilżania. Jednak nie ma potrzeby kupowania specjalnego kremu, wystarczy zwykły krem na dzień. Zastosuj go płynnymi ruchami od dołu do góry.

Termiczne lakiery do włosów

Termiczne lakiery do włosów zapobiegają parowaniu nadmiaru wilgoci, która jest obecna z powodu wysokich temperatur. Jednak efekt ochronny powstaje głównie dzięki silikonowi, który znajduje się w produktach do pielęgnacji włosów tj. spraye do stylizacji czy olejkach. Dlatego nie ma potrzeby kupowania specjalnych produktów do ochrony termicznej.

Top coat do lakierów

Trwałość lakieru zależy przede wszystkim od samego lakieru, a nie od obecności lub braku specjalnego bezbarwnego lakieru. Dlatego możesz czuć się rozczarowana gdy po świeżym manicure i warstwie topu Twoje paznokcie wcale nie są nabłyszczone, ani nie wyschły szybko. Kupowanie wysokiej jakości lakieru do paznokci jest lepszym posunięciem niż inwestycja w tani lakier i drogi top.

Kremy do opalania SPF 50+

Mogłoby się wydawać, że wysokie filtry chronią 3 razy lepiej niż te z niskim SPF, jednak pierwszy produkt traci 1% promieni UVB, podczas gdy drugi tylko 3%. Ponadto, filtr przeciwsłoneczny o wyższej wartości SPF daje fałszywe poczucie całkowitej ochrony, dlatego masz wrażenie że możesz spędzać cały dzień na ostrym słońcu a niekoniecznie tak właśnie jest. Optymalnym wyborem będą filtry słoneczne z filtrem SPF od 15 do 50.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także