PoradyLajfhaki10 częstych błędów, które powodują szybsze popsucie telefonu. Każdy z nas je popełnia

10 częstych błędów, które powodują szybsze popsucie telefonu. Każdy z nas je popełnia

To normalne, że z czasem wszystkie sprzęty elektroniczne się psują i przestają poprawnie funkcjonować, jednak każdy z nas popełnia błędy, które przyspieszają szybszą eksploatację sprzętu. Aby uniknąć usterek i zacinającego się telefonu, musisz pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach. Oto błędy popełniane podczas używania smartfonów, które każdy z nas popełnia!

10 częstych błędów, które powodują szybsze popsucie telefonu. Każdy z nas je popełnia
Katarzyna

#1 Niedbałe podłączanie kabla

Obraz

Czy zdarzyło Ci się kiedyś podłączyć kabel do telefonu w sposób niedbały i nieuważny? Nie raz nie zwracamy uwagi na wejście USB i z całej siły staramy się podpiąć kabel do ładowarki. Może Ci się wydawać, że taka drobna rzecz nic nie zmienia, jednak próby złego podłączenia ładowarki lub kabla skracają żywotność sprzętu.

#2 Instalowanie dziwnych aplikacji z nieznanych źródeł

http://www.instagramcom/dopeboo420.
http://www.instagramcom/dopeboo420.

Przy pobieraniu nowych aplikacji zawsze powinno czytać się regulamin, a jeśli tego nie robisz to przynajmniej sprawdzaj do jakich informacji dana aplikacja wymaga dostępu. Jeśli pobierasz program do obróbki zdjęć to normalne, że program będzie wymagał dostępu do multimediów i aparatu, jednak jeśli instalujesz aplikację dotyczącą tworzenia dokumentów, a wymaga ona dostępu do mikrofonu czy aparatu, to możesz domyśleć się, że coś tu jest nie tak.

#3 Brak aktualizowania systemu

Twój telefon co jakiś czas będzie informował Cię o najnowszych aktualizacjach - nie warto ignorować tych komunikatów. Poprzez nowsze oprogramowanie telefon będzie działał sprawniej. Pamiętaj jednak, żeby zawsze pobierać aktualizacje z wiarygodnych źródeł, inaczej może się okazać, że ktoś utworzy kopię twoich danych.

#4 Pozostawienie telefonu przy otwartym oknie lub blisko laptopa

Obraz

Pozostawienie telefonu w zimie przy otwartym oknie lub w lecie na rozgrzanym parapecie może spowodować wychłodzenie lub przegrzanie smartfona. Musisz również uważać jeśli kładziesz telefon blisko laptopa. Zmiana temperatury może źle wpłynąć na baterię i wydajność smartfona.

#5 Nie czyszczenie telefonu od środka

Obecnie wiele smartfonów jest tworzonych w taki sposób, aby nie wyciągać z niego baterii jednak mnóstwo osób wciąż korzysta ze starszych modeli telefonów. Nie należy unikać czyszczenia telefonu od wewnątrz - mnóstwo kurzu, małych kawałków śmieci i brudu z kieszeni, może dostać się do środka i zakłócić działanie urządzenia. Jeśli jednak nie radzisz sobie z wyczyszczeniem telefonu od środka, zwróć się do profesjonalisty.

#6 Wkładanie telefonu bez etui do torebki

Obraz

Etui czyli tzw. "case" na telefon, to nie tylko moda, ale także przydany gadżet któy chroni Twój telefon przed brudem i kurzem z wnętrza torebki oraz porysowaniem przez klucze i inne gadżety. Wszystko może spowodować przegrzanie urządzenia oraz jego niepoprawne działanie.

#7 Zastępowanie oryginalnej baterii, tanimi zamiennikami

Bateria telefonu to silnik i serce Twojego smartfona. Jeśli decydujesz się na naprawę zawsze zwracaj uwagę na to jakie części zostaną umieszczone w Twoim urządzeniu - jeśli nie jest to oryginalna część sprzętu, żywotność telefonu znacznie się skróci.

#8 Samodzielne czyszczenie telefonu

youtube.com
youtube.com

Nikt nie chce, aby ich telefony miały zakurzone wnętrze - to spowalnia działanie i powoduje przegrzanie urządzenia. Jednak przy czyszczeniu, skorzystaj z profesjonalnej pomocy lub konwencjonalnych sposobów. Umieszczenie przypadkowych elementów w telefonie może zniszczyć jego łącza i skróci jego żywotność.

#9 Chowanie telefonu do tylnej kieszeni

Jest to dość wygodny sposób trzymania telefonu jednak podnosi on ryzyko jego kradzieży, a także zepsucia - na pewno nie raz zdarzyło Ci się usiąść z telefonem w tylnej kieszeni, kilka razy mogło się to skończyć dobrze, jednak za setnym ekran w końcu pęknie.

#10 Niezwracanie uwagi na podłączane słuchawki i ładowarki

Obraz

Każda ładowarka, a także słuchawki, mają nieco inną moc. Różnica może spowodować wyładowania, przegrzanie i zwarcie sprzętu. Z kolei połączając słuchawki należy pamiętać na delikatne włożenie wtyczki do gniazda. Zbyt gwałtowny ruch może zniszczyć gniazdo telefonu lub wtyczkę.