11 błędów, które mogą zdarzyć się w trakcie remontu. Wciąż wiele osób je popełnia
Blisko 260 tysięcy właścicieli mieszkań i domów, z 11 krajów, stwierdziło że największym problemem podczas remontu jest zmieszczenie się w zakładanym budżecie. Okazuje się, że blisko 1/3 wydaje więcej niż planowała! Jeśli nie chcesz wydawać dodatkowych oszczędności na naprawienie nieplanowanych błędów, dobrze jest wiedzieć czego unikać w trakcie upiększania swojego domu.
23.02.2020 | aktual.: 23.02.2020 21:44
Oto 11 najpopularniejszych rzeczy, które zdarzają się podczas remontów
#1 Nie robienie zdjęć, które pozwolą Ci na sprawdzenie co kryje się za ścianami
Zanim ukryjesz wszystkie przewody i inne systemy za ścianami, zrób zdjęcia i zaznacz na planach mieszkania, gdzie znajdują się dane rury i przewody. Dzięki temu będziesz wiedzieć, gdzie możesz przywiesić półki czy telewizor.
#2 Złe umieszczenie włączników światła
Zbyt wysokie umieszczenie włącznika sprawi, że dzieci będą miały problem żeby zapalić światło. Z kolei zbyt dalekie umieszczenie go od framugi sprawi, że będziesz po omacku szukać włącznika, przez co zostawisz ślady palców dookoła przycisku. Najlepiej umieścić pstryczek nieco ponad wysokością klamki od drzwi w odległości 5 cm od framugi. W sypialni warto mieć 2 włączniki światła: jeden przy drzwiach, a drugi przy łóżku, dzięki czemu nie musisz wstawać z łóżka aby zgasić światło.
#3 Zbyt jasne lub zbyt ciemne podłogi
Białe lub czarne podłogi gwarantują, że znacznie częściej będziesz musiał sprzątać. Te kolory to idealne tło dla kurzu i brudu.Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie szarawego lub brunatnego koloru, ponieważ trudno jest zauważyć na nim kurz.
#4 Podłogi pokryte wzorem
Wybierając wykładzinę podłogową, mogą Cię kusić różne opcje np. linoleum, teksturowe płytki czy laminat. W rzeczywistości każda tekstura na podłodze będzie się brudzić, a utrzymanie jej w czystości będzie niezwykle trudne.
#5 Podłogi w kuchni
Lepiej nie decydować się na laminat lub drewno w kuchni, ponieważ gdy coś się rozleje, może pozostawić ciemne i trudne do zmycia plamy.
#6 Sufity łazienkowe zrobione z płyty gipsowo-kartonowej
Nawet wodoodporna płyta gipsowo-kartonowa nie ochroni Twojej łazienki przed zalaniem przez sąsiadów z piętra wyżej, dlatego nie ma sensu wydawać pieniędzy na tego typu wymyślne sufity.
#7 Brak ścianek bocznych w łazience
W miejscu, w którym wanna styka się ze ścianą, zawsze powinny znajdować się płytki. Inaczej narażasz się na zalanie ścian wodą i pozostawienie nieestetycznych smug. Jeśli umieścisz jakiś materiał pomiędzy wanną a ścianą, to woda może zgromadzić się po bokach, zacząć gnić i pleśnieć.
#8 Wymyślne uchwyty do komody
Nawet jeśli znajdziesz najśliczniejsze uchwyty do szafek, lepiej ich nie kupuj. Wymyślnym kształtem możesz się poranić lub łatwo uszkodzić swoje ubrania. Przy kupnie tego dodatku pamiętaj, że wygoda i komfort powinny stać na pierwszym miejscu.
#9 Dźwiękoszczelne rury
Plastikowe rury mają jedną poważną wadę: rezonują dźwięk przez co bardzo dobrze będziesz słyszeć wszystko co przez nie spływa. Warto zadbać o zaizolowanie rur dzięki czemu staną się one dźwiękoszczelne.
#10 Tapety i sztuczne materiały
Sztuczne tworzywa, które imitują inne materiały są tanie jednak często wyglądają tandetnie przez co może cierpieć całe wnętrze. Nawet jeśli chcesz postawić na marmur, jednak nie stać Cię na umieszczenie go w swojej kuchni czy łazience, nie kupuj jego podróbek lub fototapety z takim wzorem. Zamiast tego kup jednokolorowe płytki lub pomaluj ścianę na jasny kolor.
#11 Ogrzewanie podłogowe bez czasomierza
Jeśli decydujesz się na ogrzewanie podłogowe pamiętaj o umieszczeniu zegara, który pozwoli Ci na ustawienie czasu, dzięki czemu nie będziesz czekać aby rano podłoga się nagrzała. Dodatkowo, ogrzewanie podłogowe w łazience zmniejsza ryzyko pleśni.
Oczywiście to Ty rządzisz w swoim domu, dlatego też możesz go urządzić tak jak zechcesz, nasze rady są tylko sugestiami ;)
*zdjęcia mają charakter podglądowy