NewsyBocian od 19 lat wraca do swojej niepełnosprawnej partnerki. Pokonuje ponad 14 tys. kilometrów, aby się z nią spotkać

Bocian od 19 lat wraca do swojej niepełnosprawnej partnerki. Pokonuje ponad 14 tys. kilometrów, aby się z nią spotkać

Bocian od 19 lat wraca do swojej niepełnosprawnej partnerki. Pokonuje ponad 14 tys. kilometrów, aby się z nią spotkać
22.02.2022 21:09

Historie wielkich miłości zdarzają się również w świecie zwierząt. Najlepszym na to przykładem jest pewna para zakochanych bocianów. ;)

pinterest
pinterest

Udomowiony bocian

Stjepan Vokić to wdowiec, który wiedzie żywot w chorwackiej wsi Brodski Varoš. W 1993 roku zaopiekował się postrzeloną przez myśliwych samicą bociana. Nazwał ją Malena i specjalnie dla niej zbudował, na dachu swojego domu, gniazdo. Po pewnym czasie Maleną zaczął interesować się pewien przystojny bocian - Klepetan.

Alexsneg/pikabu
Alexsneg/pikabu

Bociania miłość

Para spędziła wspólnie lato, a jesienią samiec odleciał do Afryki. Tak podpowiadał mu instynkt. Malena z racji uszkodzonego skrzydła została w Chorwacji. Jakie było zaskoczenie wszystkich, kiedy po upływie kilku miesięcy Klepetan powrócił do swojej ukochanej. Pokonał ponad 14 ty. kilometrów, aby wiosną znowu spotkać się z Maleną.

Ryby na powitanie

Bocian przylatuje do wsi Brodski Varoš każdego roku w marcu. W zeszłym roku minęło 19 lat odkąd Klepetan i Malena zostali parą. Doczekali się wspólnie ponad 60 młodych. To musi być prawdziwa miłość . ;) W 2022 roku Stjepan Vokić oczekuje powrotu zakochanego bociana po raz 20. Na powitanie zawsze daje mu sporą porcję ryb.

Alexsneg/pikabu
Alexsneg/pikabu

Zimowanie w komórce

Natomiast Malena zimę spędza w specjalnie dla niej zbudowanej i ogrzewanej komórce. Ma w niej akwarium pełne ryb, a gospodarz smaruje jej nogi maścią, aby nawilżyć skórę. Bocianica wraz ze Stjepanem już przygotowują się na dwudziesty z rzędu powrót Klepetana.

Znasz podobną historię zakochany zwierząt?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także