PoradyLajfhakiBrak chętnych do wypakowania zmywarki? Oto rozwiązanie!

Brak chętnych do wypakowania zmywarki? Oto rozwiązanie!

Opróżnienie zmywarki. Fot. Genialne.pl
Opróżnienie zmywarki. Fot. Genialne.pl

17.11.2022 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli w Twoim domu – po skończonym myciu – nikomu nie chce się rozpakować zmywarki, to znak, że nie jest już ona dla nikogo niczym nowym. Wszyscy przyzwyczaili się do tego sprzętu, używanie go już nie jest frajdą, więc czyste naczynia leżą w środku, za to na blatach rośnie stos brudów. Ale opróżnienie zmywarki to przecież obowiązkowa czynność! Nie chcesz tego robić sam? To zrozumiałe. Poznaj, jak zmobilizować domowników!

Chętniej wyciągniemy czyste naczynia!

Czasem zdarza się, że zmywarka nie domywa naczyń – to kłopotliwe i być może właśnie przez to domownicy są zniechęceni do jej opróżniania. Warto zadbać o to, aby naczynia były zawsze perfekcyjnie czyste. Jak to zrobić?

Jak ułożyć deskę w zmywarce? Fot. Genialne
Jak ułożyć deskę w zmywarce? Fot. Genialne
Obraz

Po jakim czasie wyjmować naczynia ze zmywarki?

Kiedy Twoje urządzenie skończy cykl mycia, jego drzwi automatycznie uchylą się, co pozwoli uwolnić nagromadzoną parę. Dzięki temu suszenie zajmie mniej czasu. Następnie musisz poczekać, aż wszystko dobrze wystygnie. To wtedy najlepiej wyjmować naczynia ze zmywarki. Zaczynaj zawsze od tych z dolnej szuflady, dopiero wtedy, kiedy będzie pusta – przejdź do górnej.

Obraz

Jak zmobilizować domowników do wyciągania naczyń ze zmywarki?

Świetnym sposobem, który sprawdza się w wielu domach, jest stworzenie grafiku obsługi zmywarki. Jeżeli macie już w rodzinie rozpiskę domowych obowiązków, to po prostu dopisz do niej kolejny – wyciąganie naczyń ze zmywarki. Wtedy każdy będzie musiał to zrobić, aby wywiązać się z powierzonej mu pracy.

Young blonde girl planning her day, keeps a big grey cup, writes plans in a dairy. Croissants on a plate, apples, are there on a white kitchen table, kitchen background
Young blonde girl planning her day, keeps a big grey cup, writes plans in a dairy. Croissants on a plate, apples, are there on a white kitchen table, kitchen background

Niektórym ludziom sprawdza się też inny sposób - zamontowanie drugiej zmywarki. Wtedy zawsze któraś z nich jest pusta i można do niej wpakować piętrzące się na blatach brudne naczynia. Jest to jednak bardzo kosztowne rozwiązanie i pójście na skróty. Przecież lepiej się zmobilizować i pokonać węwnętrznego lenia! Poza tym - im więcej zmywarek, tym więcej naczyń do wyciągnięcia ;)

W końcu mam suche naczynia po wyjęciu ze zmywarki - wystarczył prosty trik!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także