PoradyBrudne ścierki kuchenne wrzucam do garnka i wsypuję 1 składnik. Znikają nawet trudne plamy

Brudne ścierki kuchenne wrzucam do garnka i wsypuję 1 składnik. Znikają nawet trudne plamy

Brudne ścierki kuchenne wrzucam do garnka i wsypuję 1 składnik. Znikają nawet trudne plamy
25.02.2023 20:50

Czy wiesz, jak wyczyścić ściereczki? To dla wielu osób dość problematyczna rzecz, gdyż plamy znajdujące się na szmatkach często nie chcą się doprać.

Podczas sprzątania używamy różnego rodzaju ściereczek. Jednak je również trzeba regularnie prać. Ta czynność może okazać się dość trudna. Wszystko dlatego, że niektóre plamy i zabrudzenia na szmatkach wcale nie chcą tak łatwo dać się usunąć. Co zrobić w takim przypadku? Należy zastosować metodę na gorący garnek. ;)

Jak skutecznie doprać wszystkie ściereczki?

Najpierw weź dość wysoki garnek i napełnij go gorącą wodą. Powinna zająć 2/3 jego objętości. Naczynie postaw na kuchence, a do wody włóż wszystkie brudne szmatki. Później do garnka wlej szklankę octu, trochę płynu do mycia naczyń oraz dodaj szklankę sody oczyszczonej. Całość gotuj przez ok. 5-8 minut. Pamiętaj, aby wówczas cały czas mieszać gotujące się ściereczki.

Jak wyczyścić ściereczki, fot. Freepik
Jak wyczyścić ściereczki, fot. Freepik

Następnie odcedź szmatki. Kiedy trochę przestygną w zlewie, to energicznie pocieraj je o siebie. Na koniec wrzuć wszystkie do pralki i uruchom wybrany program. Po takiej kuracji ściereczki dostaną drugie życie. Wszystkie plamy znikną i znowu będziesz mógł używać ich bez przeszkód.

Trzy przegródki w dozowniku na detergenty

Szufladka na detergenty w pralce ma trzy przegródki. Jednak nie wszystkie osoby wiedzą, do której z nich wlać właściwy środek. Czas rozwiać wszystkie wątpliwości.

Jak wyczyścić ściereczki, fot. Freepik
Jak wyczyścić ściereczki, fot. Freepik
  • Przegródka oznaczona rzymską cyfrą I (zazwyczaj znajduje się po prawej stronie) to pranie wstępne. Dzięki niemu spierzesz uporczywy bród z mocno zanieczyszczonej odzieży. Do tego nie nadają się kapsułki. Dlatego sporą dawkę proszku (producenci zalecają 100 gramów na 4,5 kg brudnej odzieży) należy wsypać właśnie do przegródki z numerem I.
  • Do przegródki oznaczonej numerem II (zwykle znajduje się po lewej stronie) dodaje się detergent podczas standardowego prania.
  • Trzecia przegródka jest oznaczona symbolem kwiatka (zwykle umiejscowiona pośrodku). Do niej zawsze wlewaj płyn do płukania lub środek zmiękczający tkaniny.

Jak dokładnie wyczyścić pralkę i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także