PoradyLajfhakiBruno Catalano stworzył niezwykłą serię "niekompletnych" rzeźb

Bruno Catalano stworzył niezwykłą serię "niekompletnych" rzeźb

designboom.com
designboom.com
Katarzyna
29.03.2020 09:50, aktualizacja: 29.03.2020 13:28

Myślisz, że sztuka już niczym Cię nie zaskoczy? Jeśli tak, to koniecznie musisz zobaczyć cykl rzeźb wykonanych przez francusko - włoskiego artystę. Bruno Catalano to pochodzący z Wenecji artysta, który we współpracy z galerią sztuki Ravagnan, stworzył serię niekompletnych rzeźb, które sprawiają wrażenie zaprzeczeniu prawa grawitacji.

Każda z rzeźb, wykonanych z brązu, charakteryzują się swoją niekompletną formą, która zadziwia odbiorców. Postacie wykonane z serii "Podróżnicy", pomimo braku środkowej części ciala, nawiązują do klasycyzmu. Sam artysta twierdzi, że jego dzieła odzwierciedlają związek między kompletnością, a pustką.

designboom.com
designboom.com

Rzeźby porozrzucane są po całej Wenecji, a ich wspólnym elementem jest właśnie brak fragmentu tułowia. Figura "Van Gogha II" wita gości we foyer teatru Goldoni, z kolei "blue de chine" spogląda na Grande Canale z tarasu pałacu Sina Centruion. W historycznej galerii sztuki Ravagnan gromadzą się modele o różnej wielkości, a wiele figur z brązu umieszczono w kościele San Gallo.

designboom.com
designboom.com

Cztery rzeźby umieszczone w kosćiele San Gallo to trójka mężczyzn o imieniu Hubert, Raphael oraz Bachir, a także jedna kobieta - Lauralou. Rzeźby wykonane z brązu są niczym odbicie lustrzane czterech kolejnych figur, które wykonane zostały z terakoty i ustawione na środku pomieszczenia. To odzwierciedla kontrast między kompletnością oraz pustką. W pomieszczeniu Bruno Catalano umieszcza także prawdziwy symbol podróży jakim są walizki - pozwalające przewozić nasze przedmioty, nadzieje czy marzenia.

designboom.com
designboom.com
designboom.com
designboom.com

Prace Bruno Catalano można znaleźć w Wenecji aż do 24 listopada, dlatego jeśli planujesz wyjazd do miasta mostów, koniecznie sprawdź w których miejscach możesz natknąć się na rzeźby artysty!

designboom.com
designboom.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także