PoradyBrytyjczycy wiedzą, jak pozbyć się żółtych plam z poduszek. Stosują jeden produkt

Brytyjczycy wiedzą, jak pozbyć się żółtych plam z poduszek. Stosują jeden produkt

Jak pozbyć się plam potu z poduszek fot. genialne.pl
Jak pozbyć się plam potu z poduszek fot. genialne.pl
16.01.2023 11:33

Jak pozbyć się plam potu z poduszek? Okazuje się, że możesz to zrobić właściwie bez większego wysiłku oraz bez używania wybielacza.

Czasami na poduszkach powstają żółtawe plamy. Oczywiście wyglądają niezwykle nieestetycznie. Z czego one się biorą? To przede wszystkim mieszanka potu z resztkami kosmetyków oraz ślina. Do ich powstawania może także prowadzić zwyczaj chodzenia spać z mokrymi włosami. Jak się ich skutecznie pozbyć?

jak pozbyć się plam potu z poduszek, fot. Freepik
jak pozbyć się plam potu z poduszek, fot. Freepik

Patent Brytyjczyków na usunięcie żółtych plam z poduszek

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii także zmagają się z nieestetycznymi plamami na poduszkach. Większość z nich poleca jeden sposób na pozbycie się żółtych śladów. To włoski produkt do prania Napisan. Możesz go bez trudu kupić w Internecie. Ten specyfik jest odkażającym proszkiem do prania. Ma działanie wybielające, odplamiające. Dodatkowo eliminuje brzydkie zapachy, dezynfekuje, a także nie uszkadza tkanin. I co najważniejsze, działa już w 30 stopniach Celsjusza.

Inne sposoby na żółte plamy

  • Cytryna ma właściwości wybielające i rozjaśniające. Wyciśnij sok z pięciu owoców i dodaj go do garnka z ciepłą wodą. Następnie natrzyj miksturą poduszki i rozwieś do wyschnięcia.
  • Zwykły biały ocet jest niezastąpiony podczas sprzątania i ma dużo zastosowań. Ocet ma właściwości dezynfekujące, a także wybielające. Do butelki ze spryskiwaczem wlej pół szklanki octu oraz tyle samo wody. Roztwór rozpyl na plamy oraz odczekaj godzinę.
  • Z wody oraz sody oczyszczonej zrób pastę, a następnie nałóż ją na plamy. Delikatnie wetrzyj i odczekaj ok. 2 godziny. Po tym czasie usuń pastę i energicznie wytrzep poduszki.
jak pozbyć się plam potu z poduszek, fot. Freepik
jak pozbyć się plam potu z poduszek, fot. Freepik
  • Połącz wodę utlenioną z wodą oraz sodą oczyszczoną w proporcjach 1:1:1. Taką mieszaninę nałóż na plamy i uzbrój się w cierpliwość na około 1 godzinę. Następnie usuń pastę i wytrzep poduszki.
  • Zrób preparat o właściwościach wybielających. W miednicy połącz ze sobą: pół szklanki octu, jedną szklankę wody utlenionej oraz sok wyciśnięty z jednej cytryny. Następnie do tych składników wlej ciepłą wodę. W takiej miksturze zanurz wszystkie poplamione poszewki (powinny być dobrze pokryte płynem). Następnie odczekaj kilka godzin i upierz je w pralce.

6 genialnych trików, które ułatwiają pranie. Każdy powinien je znać

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także