PoradyOto dlaczego powinieneś wrzucić torebkę herbaty do zlewu

Oto dlaczego powinieneś wrzucić torebkę herbaty do zlewu

brzydki zapach ze zlewu fot. genialne.pl
brzydki zapach ze zlewu fot. genialne.pl
Manuel

24.02.2023 14:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po co miałbyś wrzucać torebkę herbaty do umywalki? Bo to bardzo prosty i skuteczny sposób na brzydki zapach ze zlewu. Jeśli taki pojawił się w Twojej kuchni, to podpowiemy Ci, jak sobie z nim poradzić.

Dlaczego mój zlew zaczął nieprzyjemnie pachnieć?

Czasem zdarza się, że ze zlewu rzeczywiście zaczyna unosić się brzydki zapach, który trudno jest tak po prostu wyeliminować. Najczęściej pojawia on się w starych, zaniedbanych instalacjach, zwłaszcza w blokach. Choć może on pojawić się także w zlewie zamontowanym stosunkowo niedawno. Brzydki zapach jest rezultatem problemu z przytkanymi rurami. Same resztki, które utrudniają przepływ wody przez instalację niekoniecznie muszą być źródłem nieprzyjemnego zapachu. Ale z racji tego, że blokują one prawidłowy przepływ wody, to w tych miejscach gromadzą się różnego rodzaju bakterie.

Jeśli nazbiera się ich odpowiednio dużo, to może się pojawić brzydki zapach wydobywający się ze zlewu. Całkowite pozbycie się go - pomimo użycia silnych, chemicznych środków - często nie jest łatwe i zajmuje czas. Co jednak zrobić, kiedy czekają nas odwiedziny gości i nie mamy czasu na gruntowne zmierzenie się z problemem? Tu może nam bardzo skutecznie pomóc zużyta torebka herbaty.

brzydki zapach ze zlewu, fot. freepik
brzydki zapach ze zlewu, fot. freepik

Brzydki zapach ze zlewu - tak go się łatwo pozbędziesz

Jedną z najprostszych i najlepiej sprawdzających się metod na nieprzyjemny zapaszek z umywalki jest przykrycie go silniejszym, miłym i przyjemnym zapachem. W tej roli świetnie sprawdza się typowa torebka herbaty (może być już zużyta). Najpierw zagotuj gorącą wodę w czajniku. Gdy już to zrobisz, to włóż jedną torebkę herbaty lub kilka w otwór zlewu, a następnie zalej je gorącą wodą z czajnika. Tak pozostaw torebki w otworze zlewu na noc. Woda będzie sukcesywnie przez nie przepływać i trafiać do nieprzyjemnie pachnących wcześniej rur. Rano torebki możesz wyrzucić. Zauważysz, że przykry zapach ze zlewu zniknął. Cały zabieg trzeba co jakiś czas powtarzać, o ile nie zamierzasz gruntownie wyczyścić swojego dopływu (prędzej czy później będziesz niestety musiał to zrobić. Nie ma przed tym ucieczki).

Jak ogrzać pokój bez prądu i gazu? Będzie Ci od razu cieplej o parę stopni i to za jedyne 20 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także