DIYWlał do rękawiczek zwykły cement. Za parę złotych zrobił z nich piękną ozdobę dla roślin

Wlał do rękawiczek zwykły cement. Za parę złotych zrobił z nich piękną ozdobę dla roślin

Wlał do rękawiczek zwykły cement. Za parę złotych zrobił z nich piękną ozdobę dla roślin
Mateusz Zelek
17.06.2022 13:30, aktualizacja: 17.06.2022 14:00

Odrobina cementu może posłużyć do stworzenia niezwykle intrygujących i pięknych ozdób. Cementowe dłonie są bardzo proste do zrobienia i wystarczą chęci oraz doza cierpliwości.

#1 Odpowiedni materiał to podstawa!

kreatywnyswiat.pl
kreatywnyswiat.pl

Wiele osób myśli, że ciemnoszare ozdoby powstają ze zwykłego betonu. Nic bardziej mylnego! Najlepszym materiałem do wykonywania przeróżnych elementów dekoracyjnych jest cement kreatywny, czasem nazywany także odlewniczym bądź betonem kreatywnym. Klasyczny beton lub cement będzie się kruszył i nie uzyskacie wymarzonego kształtu. Do tego potrzebujecie zwykłych jednorazowych rękawiczek oraz coś, czym napełnicie formy. Idealnie sprawdzi się do tego łopatka ogrodowa, ale po jej użyciu umyjcie ją bardzo dokładnie, inaczej zostanie Wam na niej cement. Innym rozwiązaniem może okazać się zwykły kubeczek plastikowy.

#2 Przygotowanie cementu

bobvila.com
bobvila.com

Pamiętajcie, aby przygotować cement zgodnie z instrukcją. Powierzchnia powinna być idealnie gładka, bez żadnych pęcherzyków powietrza, sam cement z kolei nie może być zbyt suchy lub posiadać zbyt gęstą konsystencję.

#3 Napełnianie rękawiczek

bobvila.com
bobvila.com

Teraz nie pozostaje Wam nic innego jak napełnienie zwykłych, nylonowych rękawiczek. Uważaj na powietrze, które może dostać się do środka. Najgorsze są końcówki palców — najłatwiej pozbyć się powietrza delikatnie nakłuwając ich koniuszki igłą. Najlepiej zróbcie 2-3 dziurki i wypchnijcie powietrze.

#4 Formowanie cementowych dłoni

bobvila.com
bobvila.com

Cement kreatywny zasycha po około 15 minutach. Po tym okresie czasu uformujcie palce w kształt, którego pożądacie. Zróbcie małe nacięcia na obu bokach rękawiczki, dzięki temu forma szybciej wyschnie. Następnie zostawcie formę na kilka godzin, zalecane jest pozostawienie naszej przyszłej ozdoby na co najmniej dobę.

#5 Cementowe dłonie

Pinterest
Pinterest

Gdy już macie pewność, że forma jest gotowa, nie pozostaje nic innego jak rozciąć nożyczkami rękawiczki. Teraz Wasze dłonie są gotowe i możecie umieścić je w ogrodzie!

pinterest
pinterest

Pamiętajcie, aby nie zrażać się przy pierwszym niepowodzeniu. A cement artystyczny może posłużyć także do wielu innych projektów :)

Masz jakieś ozdoby w ogrodzie, które sam zrobiłeś?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także