DIYRecyklingCeramiczne naczynia z recyklingu powstały z produktów codziennego użytku

Ceramiczne naczynia z recyklingu powstały z produktów codziennego użytku

Próby ocalenia planety dotyczą nie tylko ekologów, ale także projektantów, którzy co raz częściej starają się zwrócić uwagę ludzi na problem dotyczący środowiska i globalnego ocieplenia klimatu. Jak zachęcić ludzi do działań proekologicznych, a przy wpisać się w trendy i wciąż być modnym? Okazuje się, że jak się chcę, to wszystko jest możliwe! A dowodem na to są projektanci z Grandby Workshop, którzy stworzyli ceramiczne naczynia z recyklingu.

Ceramiczne naczynia z recyklingu powstały z produktów codziennego użytku
Katarzyna

03.03.2020 | aktual.: 03.03.2020 20:06

Projektanci z firmy, która swoją siedzibę ma w Liverpoolu, zdecydowali się połączyć fascynację do ceramiki, minimalistyczny design oraz ekologię w jedną spójną kolekcję naczyń. W skład kolekcji wchodzą talerze, kubki oraz miseczki różnej wielkości. Naczynia Granbyware są w 100% wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, a są nimi m.in. zgniecione szkło, stare płytki, odpadki gliniane, odpadki glazurowe.

kickstarter.com/
kickstarter.com/

Ceramiczne naczynia z recyklingu - Technika i surowce

Specjaliści z angielskiej firmy długo pracowali nad odpowiednim surowcem oraz techniką wytwarzania ekologicznej ceramiki, aż w końcu udało im się opracować idealne rozwiązanie, które sprawi, że całą zastawę na stół możesz mieć z recyklingowanych surowców.

kickstarter.com/
kickstarter.com/
kickstarter.com/
kickstarter.com/

Każdy egzemplarz jest wykonany przez projektantów w Liverpoolu. Pięknie wykonane, stworzone do codziennego użytku, naczynia można używać zarówno w zmywarce jak i mikrofalówce. Są także w 100% bezpieczne dla produktów spożywczych.

Aby zrealizować ten projekt, odbyliśmy podróż do głębokich i mętnych wód chemii ceramicznej i gospodarki odpadami, analizując podstawowe składniki chemiczne naszych zwykłych materiałów glinianych i glazury. Ściśle współpracowaliśmy ze specjalistycznymi firmami zajmującymi się odpadami gospodarczymi, aby zidentyfikować szereg odpadów, które można wykorzystać do produkcji ceramiki. - dowiadujemy się ze strony Grandbyware.

kickstarter.com/
kickstarter.com/

Surowce wydobywane są także z fabryk cegieł, a także z oczyszczalni wody. Aby woda dostała się do jakiejkolwiek fabryki zajmującej się produkcją zastawy stołowej czy innych produktów ceramicznych, musi zostać oczyszczona ze wszelkich mułków, szlamu i osadu. Osad opadowy z kolei może zostać ponownie użyty, lecz wiele firm marnuje aż 30% tego surowca. W ciągu roku tysiące ton zmarnowanej gliny ląduje na wysypiskach śmieci lub w spalarniach, dlatego też firma z Liverpoolu postanowiła dać jej szanse i wykorzystać ją do stworzenia minimalistycznych naczyń.

kickstarter.com/
kickstarter.com/

To prawda, co roku wiele odpadów ceramicznych, szklanych i kamiennych trafia do recyklingu, niestety ich drugie życie polega na uzupełnieniu asfaltu jako zasypka pod drogi krajowe. Zdecydowanie lepszym rozwiązanie jest użycie połamanych płytek do stworzenia czegoś pięknego jak np. ceramicznej zastawy.

kickstarter.com/
kickstarter.com/
kickstarter.com/
kickstarter.com/

Mamy obsesję na punkcie materiałów, a jedną z najbardziej magicznych rzeczy, które możemy zrobić jako twórcy, jest przekształcenie czegoś bezwartościowego w coś pięknego i użytecznego.

Wszystkie naczynia są całkowicie wykonane z materiałów z recyklingu. Projektanci zaświadczają, że do wykonania talerzy czy misek nie użyto ani grama nowego materiału, żadnych dodatków czy ulepszaczy, które prowadzą do marnotrawstwa.

kickstarter.com/
kickstarter.com/

Obecnie ceramiczne naczynia z recyklingu można wesprzeć na Kickstarter.com

kuchniarecyklingdesign