NewsyBudzisz się ciągle w nocy o tej samej godzinie? To nie przypadek

Budzisz się ciągle w nocy o tej samej godzinie? To nie przypadek

Budzisz się ciągle w nocy o tej samej godzinie? To nie przypadek
Manuel
22.04.2022 14:20

Jeżeli należysz do nieszczęśliwców, którym przynajmniej raz na jakiś czas zdarza się budzić w nocy o bardzo podobnej godzinie, to być może ma to związek z tzw. chińskim zegarem biologicznym, którego zawdzięczamy starodawnej medycynie tradycyjnej.

Pradawna wiedza ze Wschodu

Zgodnie z tą wiedzą posiadamy w ciele 12 najważniejszych narządów zapewniających nam właściwe funkcjonowanie i odpowiedni przepływ energii. Co więcej, każdy z tych narządów ma swoją porę dnia, trwającą 2 godziny, w której organizm skupia się przede wszystkim na nim. Jeśli więc o danej porze budzisz się lub czujesz, że coś Ci doskwiera, to może być to sygnał od Twojego ciała, że z konkretnym narządem jest coś nie tak.

pinterest
pinterest

5 – 7 rano to pora jelita grubego

W tym czasie z Twojego organizmu są usuwane produkty przemiany materii. Jeśli w tych godzinach czujesz, że coś Ci doskwiera, staraj się wspomóc ten proces. Najprostszym sposobem jest wypicie szklanki wody, najlepiej ciepłej.

7 – 9 rano to pora żołądka

To czas, w którym Twój organizm domaga się jedzenia, lekkie śniadanie pozwoli Ci lepiej się czuć i może być kluczowe dla poprawnego przepływu energii przez cały dzień.

unsplash
unsplash

9 – 11 to pora śledziony

Śledziona kieruje energię do wszystkich pozostałych organów Twojego ciała, jej prawidłowe funkcjonowanie jest więc bardzo ważne. To dobry czas na różnego rodzaju aktywności i pracę.

11 – 13 to pora serca

To czas kiedy powinniśmy trochę zwolnić tempo i nie stresować się zbytnio. Przyda się także zjedzenie pożywnego, ale nie obciążającego zbyt mocno organizm posiłku

13 – 15 to pora jelita cienkiego

W tych godzinach nasz organizm radzi sobie z trawieniem i powinniśmy dać mu odpocząć, aby mógł się na tym skupić. Pij sporo wody, a jeśli to możliwe, to zrób sobie krótką drzemkę.

unsplash
unsplash

15 – 17 to pora pęcherza

To idealny czas na wytężoną pracę, zarówno fizyczną, jak i umysłową. Dysponujesz wtedy bardzo dużymi zasobami swojego organizmu i bardzo dobrą pamięcią.

17 – 19 to pora nerek

To czas na lekką kolację. O tej porze dnia powinieneś czuć się najlepiej.

19 - 21 to pora osierdzia

To dobry moment na odprężającą zabawę, w tym także na seks.

21 – 23 to pora tarczycy

To czas regeneracji i odpoczynku. Poczytaj, pomedytuj i przygotuj się na sen.

unsplash
unsplash

23 – 1 to pora  pęcherzyka żółciowego

To czas snu i regeneracji. Bycie aktywnym w tych godzinach może często spowodować uczucie zmęczenia przez cały następny dzień.

1 - 3 to pora wątroby

Jeśli masz problem z wybudzaniem się w tym czasie jest to oznaka przeciążonej wątroby nie radzącej sobie np. z ciężkostrawnym pokarmem, czy usuwaniem alkoholowych toksyn, a czasem też z przyjmowanymi lekami.

3 - 5 to pora płuc

W tym czasie płuca pracują najefektywniej i walczą z drobnoustrojami. Kaszel w tych godzinach jest objawem, że płuca się z czymś zmagają.

unsplash
unsplash

Zdarza Ci się regularnie budzić w nocy?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także