PoradyLajfhakiChoć nie mam zmywarki, kupuję zapas tabletek. Nic tak dobrze nie czyści toalety!

Choć nie mam zmywarki, kupuję zapas tabletek. Nic tak dobrze nie czyści toalety!

czyszczenie toalety, fot. Genialne
czyszczenie toalety, fot. Genialne

27.08.2023 11:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Większość z nas przeprowadza czyszczenie toalety raz w tygodniu. Czy ty również co tydzień szorujesz muszlę z determinacją? Czy spędzasz nad nią dużo czasu, aby w końcu wyglądała i pachniała tak jak powinna? Co powiesz na to, jeśli powiem ci, że istnieje jeden składnik, który stosowany co dwa dni, nie doprowadzi sedesu do stanu nieświeżości? Cotygodniowe sprzątanie stanie się o wiele łatwiejsze — przekonasz się o tym sam!

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, czy tabletka do zmywarki może służyć także do sprzątania łazienki? Może to brzmieć nieco dziwnie, ale tak, to jest całkowicie możliwe i nie jest to żadna mistyfikacja! Produkty do mycia naczyń w zmywarkach są znane ze swojego potężnego działania. Zobacz, jak proste i skuteczne może być czyszczenie toalety.

Czyszczenie toalety tabletką do zmywarki? A co to za pomysł?

Tabletki do zmywarki są w stanie rozpuścić brud, zdezynfekować, usunąć kamień i zapewnić świeży zapach. Więc dlaczego nie wykorzystać ich również do czyszczenia toalety? Czy powinniśmy sobie odmówić tego udogodnienia tylko dlatego, że na opakowaniu jest napisane "do zmywarki" zamiast "do toalety"? To wydaje się być dość błahym powodem. Jeżeli nie przepadasz za żmudnym czyszczeniem toalety, to mamy dla ciebie rozwiązanie, które pozwoli ci utrzymać ją w świeżości przez cały tydzień!

Skrzypiąca deska sedesowa to problem, któremu łatwo zaradzisz. Fot. Getty Images
Skrzypiąca deska sedesowa to problem, któremu łatwo zaradzisz. Fot. Getty Images

Przepis na bardzo tani i skuteczny detergent, który możesz zrobić w kilka sekund

Wystarczy, że wrzucisz do butelki ze spryskiwaczem jedną pokruszoną tabletkę do zmywarki. Następnie uzupełnij butelkę wodą i poczekaj, aż tabletka całkowicie się rozpuści. I voila! Twój super domowy specyfik jest już gotowy! Teraz możesz przystąpić do działania: spryskaj nim powierzchnię całej toalety. Poczekaj kilka chwil, aby brud i osad się rozpuścił. Teraz wystarczy tylko przetrzeć muszlę szmatką.

Bez szorowania, bez żrących chemikaliów, a skuteczność jak nigdy wcześniej!

Czy tabletka do zmywarki wyczyści toaletę? Owszem, i to z dużym powodzeniem! Wystarczy powtarzać tę czynność co kilka dni, a później sam sobie podziękujesz. Butelkę z tym detergentem możesz trzymać w szafce łazienkowej i raz na dwa lub trzy dni spryskiwać toaletę. To nie wymaga wiele pracy, czasu i zaangażowania, a przyniesie rewelacyjne efekty! Dzięki temu muszla będzie na bieżąco odświeżana, przez co nie zabrudzi się do tego stopnia, że cotygodniowe sprzątanie będzie męczarnią.

jak odświeżyć toaletę, fot. freepik
jak odświeżyć toaletę, fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także