PoradyLajfhakiKupując chryzantemy zwróć uwagę na kilka szczegółów. Dzięki nim kwiaty długo będą ładne

Kupując chryzantemy zwróć uwagę na kilka szczegółów. Dzięki nim kwiaty długo będą ładne

Kupując chryzantemy zwróć uwagę na kilka szczegółów. Dzięki nim kwiaty długo będą ładne
Katarzyna

31.10.2018 09:26, aktual.: 02.11.2020 12:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Święto Zmarłych to czas, w którym wspominamy swoich bliskich, którzy już odeszli. Oprócz tradycyjnych zniczy, na grobach pojawiają się świeże wiązanki oraz donice z chryzantemami. Te piękne kwiaty kwitną od wczesnej jesieni aż do pierwszych przymrozków, dlatego stały się symbolem Święta Zmarłych. Co jednak należy robić, aby te kwiaty przez długi czas wyglądały atrakcyjnie? Oto kilka ważnych rzeczy na które warto zwrócić uwagę!

Jeśli zależy Ci żeby chryzantemy przez długie, jesienne dni wyglądały ładnie, już w trakcie ich kupowania musisz zwrócić uwagę na parę szczegółów

mimakocentrumogrodnicze/Instagram
mimakocentrumogrodnicze/Instagram

Nie kupuj kwiatów, które już są mocno rozwinięte, lepiej zdecydować się na te które mają tylko częściowo rozwinięte pąki. Sprawdź czy liście rośliny nie mają żadnych oznak chorób, czy nie pojawiły się przebarwienia bądź plamy. Kwiaty, które są zaatakowane przez grzyby lub szkodniki długo nie będą cieszyć oka.

martaszo/Instagram
martaszo/Instagram

Kiedy znajdziesz już zdrową i ładną chryzantemę pamiętaj, aby zapewnić jej dużą ilość promieni słonecznych. Jeśli umieścisz je w cieniu, kwiaty słabo zakwitną i nie rozwiną się w pełni przez co zatracą gęsty pokrój. Chryzantemy lubią wilgoć, jednak musisz pamiętać, że dbanie o kwiaty w sezonie jesiennym nie jest proste. Staraj się nie przelać kwiatów, ponieważ to może doprowadzić do przegnicia korzeni.

farmaflorystyczna/Instagram
farmaflorystyczna/Instagram

Mimo tego, że tegoroczna jesień w wielu miastach jest słoneczna, to musisz pamiętać, że pierwsze przymrozki mogą osłabić rośliny dlatego warto osłaniać je na noc. Przy chryzantemach nie musisz używać żadnych dodatkowych nawozów, ponieważ ta pora roku jest naturalną porą kwitnięcia tych kwiatów.

pvproductions/freepik
pvproductions/freepik

Jeśli zdecydujesz się na przezimowanie chryzantem pamiętaj o kilkucentymetrowym ścięciu wszystkich kwiatów, które przekwitły. Doniczki przenieś do jasnego, chłodnego pomieszczenia. Odpowiednią temperaturą dla tych kwiatów jest około 5 stopni Celsjusza. W zimie nie musisz często podlewać chryzantem, wystarczą rzadkie i niewielkie dawki wody. Wczesną wiosną przenieś kwiaty do cieplejszego miejsca i pamiętaj o stałym podlewaniu. Możesz też pokusić się o nawóz dla kwitnących roślin, aby chryzantemy szybciej wypuściły pierwsze pąki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także