PoradyLajfhakiJeśli chusteczka zaplącze się w praniu, stosuję patent sąsiadki na paprochy na ubraniach

Jeśli chusteczka zaplącze się w praniu, stosuję patent sąsiadki na paprochy na ubraniach

chusteczka w praniu, fot. Genialne
chusteczka w praniu, fot. Genialne
31.07.2023 18:52

Nieraz mogło zdarzyć się, że chusteczka w praniu zostawiła na wszystkich ubraniach biały nalot. Niestety, cała praca idzie wtedy na marne i odzież wymaga ponownego uprania. Oto sposób na to, aby temu zaradzić.

Najczęściej trafia do prania przez przypadek lub z roztargnienia, kiedy zapomnimy przed włączeniem prania przeszukać kieszenie. Niestety ma to swoje przykre konsekwencje. Nie oznacza to, że zaraz musimy wszystko prać na nowo. Jest pewien sprytny trik rozwiązujący ten problem.

Chusteczka w praniu — co robić?

Taki kłopot może się zdarzyć nawet najbardziej perfekcyjnej pani domu. Zwykle wywołuje niemałą frustrację, kiedy wyjmujemy ubrania z pralki. Cała odzież, zamiast być pachnąca i świeżo wyprana, ma na sobie biały nalot z chusteczki higienicznej, która dostała się do bębna pralki wraz z ubraniami. Nie załamuj rąk, że wszystko poszło na marne. Poznaj skuteczny trik, który sprytnie pozbywa się całego nalotu z ubrań. Do jego zastosowania nie potrzebujesz niczego specjalnego ani nawet żadnej chemii. Nie musisz też ponownie wstawiać prania, tracąc przy tym energię, wodę i detergenty. Wystarczy ci tylko gąbka.

basket of clothes
basket of clothes

Jak usunąć biały nalot z chusteczki na praniu?

Do zastosowania tego patentu przygotuj zwykłą gąbkę do mycia ciała. Kształt i kolor nie mają znaczenia. Jeśli jej nie masz, alternatywnie użyj ściereczki z mikrofibry. Namocz ją i odciśnij nadmiar wody — powinna być lekko wilgotna. Następnie przesuń ją po zabrudzonym materiale. Rób to delikatnie kawałek po kawałku. Resztki chusteczki zetrą się dzięki wilgoci i szorstkiej powierzchni gąbki. Możesz też zastosować alternatywnie rolkę do ubrań, która świetnie zbiera pyłki czy sierść zwierząt. W takim wypadku można też użyć szerokiej taśmy klejącej, którą trzeba zwinąć w okrąg z klejącą warstwą na zewnątrz. Przykładaj  ją do zabrudzonych fragmentów materiału. Nalot odejdzie od odzieży i zostanie na taśmie, dzięki czemu nie trzeba będzie prać jej ponownie. Teraz już wiesz, co robić, kiedy nieumyślnie chusteczka dostanie się do prania.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także