PoradyLajfhakiChwilka czasu, chęci i rzeczy z domu. To wszystko, co potrzebne, by zrobić ozdoby na Halloween

Chwilka czasu, chęci i rzeczy z domu. To wszystko, co potrzebne, by zrobić ozdoby na Halloween

halloweenowe ozdoby, fot. freepik
halloweenowe ozdoby, fot. freepik
29.10.2023 17:14

W naszym kraju jeszcze nie zyskało sobie wystarczającej popularności, w przeciwieństwie do pozostałych krajów Europy. Jednak coraz częściej je obchodzimy, urządzając tematyczne imprezy. Podpowiadamy, jak wykonać halloweenowe ozdoby.

Halloween obchodzone jest w nocy z 31 października na 1 listopada, czyli stanowi Wigilię Święta Zmarłych. Jednak od wielu lat to istna kość niezgody, która potrafi podzielić nasze społeczeństwo. Szczególnie świętowaniu sprzeciwiają się osoby wierzące, widząc w nim wiele sprzecznych z religią elementów. Jeśli jednak nie jesteś w tym gronie, poznaj pomysły na halloweenowe ozdoby, które wykonasz z rzeczy, które najpewniej masz już w domu.

Jak wykonać Halloweenowe ozdoby?

Wyprawiając imprezę na Halloween, często kierujemy się określoną tematyką. Jednak najbardziej z tym czasem kojarzą się nam dynie, pajęczyny, czarownice, a nawet upiornie wyglądające makijaże oraz ubrania. Fani mrocznych klimatów odnajdą się w tej tematyce niczym ryby w wodzie, ponieważ raz do roku można poddać się fantazji niczym z najstraszniejszych horrorów. Wiele sklepów posiada ogromną ofertę słodyczy, przebrań oraz gadżetów związanych z tym świętem, które jednak wcale tanie nie są. Przecież możemy wykonać halloweenowe ozdoby samodzielnie z tego, co mamy pod ręką!

Obraz

Co sprawdzi się na tę mroczną okazję?

  • Nietoperze z kartonów po jajkach to kreatywny pomysł, który z pewnością zaskoczy niejednego. Wystarczy wyciąć je tak, aby trzy wgłębienia znajdowały się obok siebie. Następnie trzeba pomalować je czarną farbą i nakleić lub namalować na środkowej z nich oczy.
  • Halloweenowe ozdoby to też dyniowe świeczniki, które są bardzo proste i tanie w przygotowaniu. Wszystko, co będzie potrzebne, to słoiki (np. po dżemie) oraz pomarańczowa farba i czarny marker. Można też zabarwić szkło, przyklejając do niego pomarańczową bibułę. Na koniec namaluj na słoiku oczy oraz uśmiech dyni i włóż do środka podgrzewacz lub lampę LED.
  • Słoiki-duchy to pomysł podobny to poprzedniego. Zamiast bibuły trzeba użyć bandaża, a następnie owinąć od zewnątrz słoik. Na koniec wystarczy dokleić oczy, a do środka włożyć świecę.
  • To nie koniec pomysłów na to, jak wykorzystać pusty słoik. Doprowadzającym do palpitacji serca jest włożenie naszego zalaminowanego zdjęcia do środka. Wystarczy zalać je zabarwioną barwnikiem spożywczym wodą, która będzie przypominać chemiczne środki konserwujące. W efekcie ozdoba ta będzie wyglądała jak nasza głowa w słoiku.
  • Czymże byłyby halloweenowe ozdoby bez pajęczyn? Zrób je z nici, a dodadzą wnętrzom spektakularnego efektu. Wystarczy motek grubej nici lub wełny oraz kilka plastikowych pająków. Należy zapleść ją tak, aby przypominała nam wielkie pajęcze sieci. Można je wykonać także z waty kosmetycznej.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także