Newsy11 ciekawostek z serialu "Przyjaciele", o których nie wiedzą nawet najwięksi fani

11 ciekawostek z serialu "Przyjaciele", o których nie wiedzą nawet najwięksi fani

11 ciekawostek z serialu "Przyjaciele", o których nie wiedzą nawet najwięksi fani
11.06.2021 18:20

Pierwszy odcinek serialu komediowego Przyjaciele wyemitowano 22 września 1994 roku. Produkcja od razu zyskała sobie duże grono wielbicieli, które w przeciągu lat (serial miał 10 sezonów) znacznie się powiększyło. Obecnie chyba większość osób zna perypetie grupy sześciu przyjaciół mieszkających w Nowym Jorku. Oto garść ciekawostek związanych z serialem Przyjaciele.

1. Autentyczny śmiech

Śmiech, który słychać podczas oglądania serialu był prawdziwy, gdyż sitcom kręcono przy udziale publiczności. Co ciekawe widownię zabawiali też komicy (między ujęciami). Jeden odcinek zrealizowano zwykle w przeciągu 5 godzin, a na widowni zasiadało ok. 300 osób.

pinterest
pinterest

2. Maniaczka sprzątania

Serialowa Monica uwielbiała sprzątać. W prawdziwym życiu Courteney Cox także nie wyobrażała sobie, aby wokół niej panował nieporządek. Dlatego jej garderoba zawsze lśniła czystością. Po pewnym czasie aktorka zaczęła sprzątać garderoby swoich kolegów, gdyż nie mogła znieść panującego tam bałaganu.

pinterest
pinterest

3. Obiad za pierwszą wypłatę

Matt LeBlanc (dostał rolę Joeya) pojawił się na castingu z 11 USD w kieszeni. Pierwszą swoją wypłatę wydał na porządnym obiad, a Courteney Cox zainwestowała w samochód.

pinterest
pinterest

4. Zdjęcia w studiu

Akcja serialu toczy się w Nowym Jorku. Jednak w tym mieście nie nakręcono żadnego ujęcia w udziałem głównych bohaterów. Sitcom kręcono w Burbank (stan Kalifornia) oraz Londynie.

pinterest
pinterest

5. Rozpoznawalna kanapa

Słynna pomarańczowa kanapa, która stała się elementem wystroju kawiarni Central Perk, została wyszperana w piwnicy studia Warner Bros. Natomiast rolę Gunthera (menadżera Central Perk) dostał James Michael Tyler, gdyż potrafił obsługiwać ekspres do kawy. ;)

pinterest
pinterest

6. Inny tytuł

Początkowo sitcom miał nosić tytuł Insomnia Cafe, a cała akcja miała się rozgrywać w typowym amerykańskim dinerze, czyli niedrogim barze, gdzie serwuje się śniadania oraz lunche. Ostatecznie akcja serialu toczyła się w kawiarni Central Perk. W Toruniu znajduje się lokal (Central Coffee Perks), który nawiązuje wystrojem do słynnej kawiarni.

pinterest
pinterest

7. Kobiety idą do ołtarza

Odcinek 11 w sezonie drugim nosił tytuł Ten z lesbijskim weselem. Wówczas Carol (była żona Rossa) i jej partnerka Susan pobierają się. Producenci obawiali się, że wątek lesbijskiego ślubu może nie spodobać się publiczności. Dlatego zatrudniono 200 pracowników, którzy mieli odbierać telefony z potencjalnymi skargami. Ostatecznie zadzwoniło jedynie 11 osób.

pinterest
pinterest

8. Kultowy tekst

Serialowy tekst, który jest najczęściej powtarzany, wykorzystywany w memach czy umieszczany na koszulkach to: We were on a break! (mieliśmy przerwę). Pojawił się wówczas, kiedy Rachel i Ross zdecydowali się rozstać i zrobić sobie małą przerwę.

pinterest
pinterest

9. Nieoczekiwana ciąża

Wątek Phoebe, która godzi się zostać matką zastępczą i rodzi swojemu bratu oraz jego partnerce trojaczki, został wymuszony przez zdarzenia losowe. Otóż Lisa Kudrow była wówczas w ciąży, a scenarzyści stwierdzili, że do szalonej i chaotycznej Phoebe nie pasuje rola odpowiedzialnej mamy.

pinterest
pinterest

Ale w ostatnim sezonie serialu w ciążę zaszła również Courtney Cox, grająca Monicę, która w serialu grała osobę, która nie mogła mieć dzieci... Dlatego jej brzuszek był skrupulatnie zakrywany.

pinterest
pinterest

10. Aktorski ślub

Czołówka odcinka Ten po Vegas (1 odcinek, 6 sezon) na długo wszystkim zapadła w pamięć. Wówczas do nazwisk wszystkich aktorów dopisano jeszcze jedno - Arquette. W ten sposób uczczono ślub Courteney Cox z Davidem Arquettem.

pinterest
pinterest

11. Rosnąca gaża

Podczas kręcenia pierwszych trzech sezonów, aktorzy otrzymywali 22 tys. USD za każdy odcinek. Od czwartego sezonu stawka wzrosło do 100 tys. USD. Natomiast podczas nagrywania ostatnich sezonów, zarobki aktorów sięgnęły miliona USD za każdy odcinek.

pinterest
pinterest

Która ciekawostka była dla Ciebie największym zaskoczeniem?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także