PoradyLajfhakiRecepcjonistka w hotelu zdradziła, co robią z mydłem, gdy wymeldujesz się z pokoju

Recepcjonistka w hotelu zdradziła, co robią z mydłem, gdy wymeldujesz się z pokoju

Recepcjonistka w hotelu zdradziła, co robią z mydłem, gdy wymeldujesz się z pokoju
Aleksandra
22.03.2022 07:17, aktualizacja: 22.03.2022 14:58

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co dzieje się z mydłem hotelowym, którego nie zużyjesz po wymeldowaniu się z pokoju? Większość z nas otwiera je, kilka razy użyje, a potem po prostu zostawia przy zlewie. Na pewno niewielu z nas zastanawia się, co dzieje się z mydłem hotelowym gdy opuścimy pokój. A warto dłużej zatrzymać się przy tym temacie!

Pomyśl tylko, jak bardzo marnuje się produkt, gdy nie jest zużywany do końca

Dane mogą zatrwożyć, ponieważ nikt z nas nie korzysta z kosmetyków hotelowych do końca - zwyczajnie byłoby to niemożliwe. W samym Stanach Zjednoczonych każdego dnia wyrzuca się ponad milion mydeł! A jeśli chodzi o myślenie globalne, okazuje się, że może nawet dojść do tego, że wyrzuca się do 5 milionów kostek mydła codziennie!

Na szczęście ktoś się zainteresował tematem

Jest pewna organizacja charytatywna, która zdecydowała się wziąć te mydła i sprawić, by były znowu użyteczne. Nie, to nie jest to, co myślisz. Nie trafiają one do innego hotelu.

Firma The Clean The World z siedzibą w Orlando pracuje bardzo ciężko, aby zebrać wszystkie mydła użyte dosłownie kilka razy przez hotelowych gości. Dezynfekują je, roztapiają i rozdają najbardziej potrzebującym ludziom z całego świata.

Obraz

Clean The World działa w różnych częściach świata: Orlando, Las Vegas, Montreal, Indie i Hong Kong.

Pomysł, który jest wart uwagi - tym bardziej że na świecie wiele osób nie może sobie pozwolić na takie 'luksusy'. Założycielem firmy jest Shawn Seipler, który do tej pory działał w branży technologicznej i podróżował przez prawie pięć miesięcy w roku. Był dociekliwą osobą, która bardzo chciała dowiedzieć się, co dzieje się z mydłami, których nie zużywa się w hotelu.

pinterest.com/andybroderick
pinterest.com/andybroderick

Pewnej nocy Seipler postanowił udać się do recepcji hotelowej, by zadać nurtujące go pytanie. Usłyszał wówczas, że mydła są wyrzucane, niezależnie od tego, ile razy zostaną użyte. Postanowił przeprowadzić badania, w czasie których dowiedział się, jak można zmienić tę niepokojącą tendencję i przerobić mydła tak, aby jeszcze komuś mogły się przydać.

Obraz

Jak wygląda ten proces?

Najpierw zbiera się mydło z wielu hoteli, aby później je zdezynfekować i ponownie stopić. Bardzo ważne jest oczyszczanie, ponieważ nikt nie chce korzystać z mydła, które przed chwilą było w rękach kogoś innego, prawda?

W miarę jak Seipler przeprowadzał więcej badań nad recyklingiem mydła, dowiedział się, że na całym świecie tysiące dzieci umiera codziennie z powodu przeróżnych chorób. Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że ​​chorobom tym można zapobiec dzięki czemuś tak prostemu, jak odpowiednia higiena.

Obraz

Clean The World zachęcają do współpracy!

Hotele mogą teraz współpracować z Clean The World i wszystkie zużyte mydła hotelowe mogą być przetwarzane nawet za 50 centów za pokój miesięcznie. Firma zajmuje się również odzyskiwaniem szamponów i odżywek, a następnie przekazuje je do schronisk dla bezdomnych na całym świecie. W ubiegłym roku firma wysłała około 400 000 zestawów higienicznych i wyprodukowała ponad 7 milionów kostek mydła z recyklingu.

Obraz

Ale firma wciąż ma przed sobą dużo pracy. Seipler powiedział: "Istnieje cały świat hoteli, w których możemy zacząć przekazywać darowizny. Obecnie mamy 20 procent wszystkich hoteli w USA. To dużo miejsca do wzrostu i dużo mydła do zrobienia".

Trzeba przyznać, że to świetna inicjatywa, którą warto wspierać, prawda?!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także